Dnia 23.10.2018 na murawie hali sportowej Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 rozegrany został turniej piłki nożnej, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Spotkały się drużyny reprezentujące internaty z ul. Młyńskiej, Czeremchowej, Szamotulskiej i Golęcina.

Podopieczni p. Wojciech Bakulina zwyciężyli trzy mecze i zremisowali jeden zapewniając sobie pierwsze miejsca, złote medale i puchar.

Skład drużyny:

Od niedawna w naszej szkole mamy kolejny technologiczny rarytas Oculus RIFT.
Na załączonym filmie możecie zobaczyć nasze pierwsze kroki w wirtualnym świecie jednak nie do grania głównie będzie nam ta zabawka służyć ale w takich właśnie relacjach najłatwiej się z nią zapoznać. Naszym głównym celem będzie wykorzystanie jej do tworzenia aplikacji VR, a może nawet kilku własnych gier.

Oculusa w akcji można zobaczyć na profilu facebook: https://www.facebook.com/zse2gites/videos/1851001095017996/

Dzisiaj emisja materiału o uczniu klasy 3A Adrianie. Oglądajcie na TVP3, Telekurier o godzinie 1600 oraz powtórka 2320. Nie przegap!

W hali widowisko-sportowej „Arena” 24 października 2018r piłkarze ręczni naszej szkoły uczestniczyli w turnieju organizowanym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Od lat zmagania szczypiornistów cieszą się dużą popularnością wśród poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. W sezonie 2018/2019 w rozgrywkach Licealiady wystartowały 23 zespoły, podzielone na 8 grup. Z każdej grupy awansowała do ćwierćfinału jedna zwycięska drużyna.

Szczypiorniści ZSE Nr 2 rozpoczęli pierwsze spotkanie z drużyną XVI LO od mocnego uderzenia. Po kilku minutach podopieczni Iwony Barteckiej prowadzili 4:0. Zawodnicy dość szybko zaczęli triumfować na boisku, byli po prostu lepsi. Nie do zatrzymania w ataku był Michał Grasewicz, który zdobył pięć bramek . Egzekutorem rzutów karnych był kapitan, Adrian Frąckowiak. Na skrzydle punktował Łukasz Chęciński. Na przerwę Elektrycy schodzili z siedmiopunktową przewagą. W drugiej połowie przewaga naszej reprezentacji systematycznie rosła. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Karol Kozubowicz. Na kole zadebiutował Tomasz Fąka zdobywając bramkę. Na lewym skrzydle „mieszał” Filip Młyński. Za rozegranie odpowiedzialny był Juliusz Kaczmarek. Nasza reprezentacja wygrała 12:4.

5 października uczestniczyliśmy w Rajdzie Niepodległościowym na terenie Lasku Marcelińskiego pod patronatem Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Zanim jednak klasy wyruszyły w podróż, przed szkołą tworzyliśmy performance w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość została zainicjowana przez dyrekcję szkoły oraz przedstawicieli SEP’u. W trakcie rajdu pogoda była pochmurna i bezdeszczowa, jednym słowem sprzyjająca wykonywaniu zadań na poszczególnych stacjach, takich jak zbadanie czystości wody czy wyznaczenie azymutu.

Powrót do szkoły zakończono ciepłą strawą oraz uhonorowaniem zwycięzców.

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2: Karol Kozubowicz i Adrian Kaczor reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Stołowego w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się dnia 16.10.2018 w Liceum Marii Magdaleny.

Kolejne zmagania sportowe już za tydzień. Tym razem zmierzą się „szczypiorniści” w hali widowiskowo-sportowej Arena.

                                                          

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka

W dniu 11 października 2018 r. odbyła się czwarta edycja imprezy mającej na celu promocję kształcenia zawodowego - „Arena Zawodów”.

W hali Arena w Poznaniu zbudowano 13 tematycznych wysp zawodowych, przedstawiających konkretne branże i usługi, a także osobne stoiska Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania – organizatora imprezy, Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej           w Poznaniu, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu oraz pracodawców i doradców zawodowych.

Wydarzenie ma na celu zarówno przedstawienie ogólnej oferty szkół zawodowych, jak i ich promocję, a także poszerzanie wiedzy o zawodach.

Na naszych stoiskach gromadziły się tłumy,  które mogły zapoznać się również praktycznie   z zawodami, w których kształci nasza szkoła: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk, technik energetyk. Zainteresowani mogli sami pod czujnym okiem starszych kolegów i nauczycieli pani Wioletty Pawlak i pana Sebastiana Giedziuna wykonać kilka elementarnych, ale ciekawych zawodowych zadań.