Uczniowie z 2a: Filip Ruta i Adam Bogacki jako wolantariusze odnowili współpracę ze szkołą specjalną 103 w Poznaniu. Jako opiekunowie z uczniami tej szkoły pojechali po choinki do lasu. Specjalnie dla tych dzieci nasz Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień Słodkości”. Z zebranych podczas tej akcji środków zakupiliśmy mandarynki i słodycze. Z przygotowanymi przez Patrycję Jankowiak z 2a prezentami i życzeniami świątecznymi Filip i Adam 21.12.2017 roku udali się do szkoły 103. Radość dzieciaków z wizyty Gwiazdorów ze Świtu była nie do opisania.
Za poświęcony czas dla tych wyjątkowych dzieci Dyrekcja Szkoły 103 uhonorowała naszych wolantariuszy dyplomami uznania.

11 grudnia 2017 roku odbył się konkurs z wiedzy o kulturze i historii Wielkiej Brytanii: „What do you know about the United Kingdom?”. W zmaganiach wzięło udział jedenaście klas. Każda klasa wystawiła dwóch zawodników. Zwyciężyli reprezentanci klasy 1D, a kolejne miejsca na podium zajęli przedstawiciele klasy 4A (II miejsce) i 3B (III miejsce).

Serdecznie gratulujemy! Alicja Horowska i Kamila Hejdysz

     Godzina:

  • 10:30–11:30
- rejestracja uczestników (hol)
  •  11:30
              
- zebranie członków Komitetu Okręgowego (sala gimnastyczna)
  •  11:45              

- otwarcie zawodów przez dyrektora ZSE Nr 2 (sala gimnastyczna)

  •  12:00–14:00 
 - zawody (sala gimnastyczna)
  • 14:00–14:15 
- podsumowanie przebiegu zawodów przez członków Komitetu

Uczestników prosimy o przybycie najpóźniej o godzinie 11:30.

Koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak

Trzech uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do zawodów okręgowych XX edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej ”Euroelektra”.

Są to Sebastian Deska kl.2A – grupa elektryczna oraz Bartosz Adamczyk kl.3D i Jakub Strykowski kl.3D – grupa elektroniczna.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie Olimpiady już w najbliższy poniedziałek.

Koordynator Olimpiady: Wioletta Pawlak

W dniu 21 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne uczniów klasy 2a. Przy wspólnym świątecznym stole zasiedli rodzice, rodzeństwo i uczniowie naszej klasy wraz z wychowawcą p. Iwoną Bartecką. Ten wyjątkowy wieczór stał się okazją do spędzenia niepowtarzalnych chwil w gronie najbliższych, czas pełen radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu, śpiewaniu kolęd.

I tak miła rodzinna atmosfera sprawiła, że wspólny wieczór zapoczątkował magiczny świąteczny nastrój.

W piątek, ostatni dzień przed przerwą świąteczną, w szkole miało miejsce wydarzenie z Gwiazdorem. Do klas z życzeniami przychodził Gość, który wszystkim składał bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Zwrócono uwagę na wagę więzi rodzinnych, przyjacielskichi wszelką pomyślność.

Rozemocjonowane klasy złożyły wzajemnie życzenia, usiadły do udekorowanych stołów i poddały się atmosferze świąt. Pierniczki, serniczki, cukiereczki, cytrusy dopełniły smak tej niezwykłej atmosfery. Szkolne spotkania zakończył koncert kolęd w nowatorskiej aranżacji gitarowej Kuby z klasy III a w rytmie reggae zaśpiewał Adam z klasy II „Mario, czy Ty wiesz”. Magda i Sebastian z klasy I przedstawili Kolędę Maryjną – „Ciemna nocy niepojęta” oraz „Kolędę dla nieobecnych”. Starania w organizację koncertu włożyła pani Edyta Jeżyk

Zasłuchane grono pedagogiczne z uznaniem przyjęło tę świąteczno-muzyczną niespodziankę i tym samym pożegnało rok 2017.

W środę, 27 grudnia 2017 r. poczet sztandarowy ZSE Nr 2, wraz z opiekunem p. prof. Krzysztofem Sobańskim uczestniczył w oficjalnych uroczystościach upamiętniających  99 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

Hołd uczestnikom zwycięskiego zrywu oddano pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu, spod którego wyruszył pochód do kościoła farnego, gdzie odprawiono uroczystą Mszę św.

W tym dniu zaszczyt reprezentowania całej społeczności szkolnej przypadł uczennicom klasy 4c: Kindze oraz Weronice, które wystąpiły w asyście pocztu, a także chorążemu, czyli Michałowi z klasy 2c.