Czyli kolejny druk 3D od GITES przy użyciu drukarki Accura Genius3D. Projekt skrzypiec elektrycznych doceniony przez firmę Accura producenta drukarek 3D. Zapraszam na stronę facebook Accury: https://www.facebook.com/accurate.choice/

 

Pytając naszych uczniów co ich pasjonuje dostajemy często odpowiedź: gram w gry. Rzadko spotyka się ucznia, który robi gry. Pragnę wam przedstawić ucznia klasy 1B, a jest nim Miłosz Klim. Miłosz to sympatycznym i skromny młody człowiek, który w tym roku zasilił grono naszych uczniów rozpoczynając naukę w ZSE2. Niedawno podzielił się z nami swoja pasją której efekty zaprezentował na sobotnim spotkaniu. Mowa oczywiście o programowaniu na silniku UNITY. Jak twierdzi pierwszą grę zrobił już w gimnazjum. Jego obecna uwaga skupiona jest na tworzonej grze z gatunku survival. Jak nam wiadomo Miłosz pracuje obecnie nad ciekawym projektem, który ma być oparty o ZSE2.

Relacja z uroczystości przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet społeczności szkolnej, która miała miejsce 3 listopada podczas dużej przerwy w hali sportowej.

Uczniowie klasy 2a wybrali się dnia 31.10.2017r. na jeżycki cmentarz przy ulicy Nowina. Ponad stuletnia nekropolia, której początki sięgają 1905 roku, decyzją władz Poznania z 1961 roku miała zostać przekształcona w park. Na szczęście cmentarz ocalał dzięki wpisaniu do Rejestru Zabytków. Odwiedziny cmentarza rozpoczęliśmy od najbardziej zaniedbanej części, od strony ulicy Szpitalnej i Miodowej. Z ogromnym smutkiem patrzyliśmy na niektóre groby, a właściwie zarośnięte chaszczami ślady po miejscach pochówku, połamane krzyże, zapadające się płyty nagrobkowe, pordzewiałe tablice, zdarte epitafia. Młodzież porządkowała groby, czyściła płyty nagrobne, zapaliła znicze na grobach swoich dziadków. Tak naprawdę nie potrzeba wiele czasu i wysiłku aby ocalić pamięć o zmarłych pochowanych na tej zabytkowej nekropolii.

W dniu 31 października klasa 1B, pod opieką wychowawcy pana Sebastiana Giedziuna oraz bibliotekarza szkolnego pani Edyty Jeżyk, uczestniczyła w warsztatach informacyjno-wyszukiwawczych oraz lekcji bibliotecznej w PBP w Poznaniu. Pracownicy biblioteki omówili zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, ochroną prywatności w sieci, zapoznali młodzież z historią biblioteki oraz sposobami wyszukiwania informacji w katalogach bibliotecznych: komputerowym i tradycyjnym.

W dniu 26 października 2017 r. dwudziestu trzech uczniów ZSE NR 2 przystąpiło do rozwiązywania zadań XLIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej. Olimpiadę organizowaną przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, a finansowaną ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej uroczyście otworzył w naszej szkole pan dyrektor Zbigniew Adamczak.

W tym roku zadania dotyczyły między innymi elementów elektronicznych: rezystorów półprzewodnikowych, diod, tranzystorów, kondensatorów, wzmacniaczy, obliczeń na podstawie oscylogramów, sił wyporu żaglówki, sprężynicy, masztu i silnika liniowego.

Z rozwiązaniami zadań można się zapoznać na stronie www.owt.edu.pl.

Szkolny koordynator Olimpiady - Wioletta Pawlak

W piątek, dnia 27 października klasa Id odwiedziła Cmentarz Jeżycki, na którym oddała cześć ofiarom poległym podczas I wojny światowej i powstania wielkopolskiego. Nadto klasa zapaliła znicze na zapomnianych i zaniedbanych grobach. Pochmurna pogoda i deszcz wiszący w powietrzu podkreślały jesienny nastrój melancholii oraz refleksji. Na uwagę zasługuje pomnik poznańskiego lotnika Lecha Szutowskiego - znanego instruktora szybowcowego i samolotowego.Był autorem Poradnika pilota samolotowego, który odniósł wielki sukces a uczniowie skojarzyli autora ze względu na własne zainteresowania.

                                                 Wychowawca kl. 1D - Anna Ostałowska

Uczniowie naszej szkoły zgłosili prof. Sebastiana Giedziuna do konkursu "Nauczyciel na medal". Głosuj na prof. Sebastiana Giedziuna!

SMS pod numer 72355 o treści NPG.381

Możesz głosować raz dziennie do 10 listopada, do godziny 22:00. Koszt SMSa 2,46 zł.

Zachęcamy do poparcia naszego nauczyciela.