tymek1

Zebraliśmy 465 PLN, które zostaną przekazane Tymkowi na konto fundacji siepomaga. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy. Jednocześnie informujemy, że akcja trwa dalej. Puszka wystawiona jest w portierni.

Dnia 18.01.2018 roku Filip Ruta i Kacper Grupiński z 2a oraz Wojciech Grzęda z 1a wraz z opiekunem p. Małgorzatą Czerniejewicz uczestniczyli w Poznańskim Kongresie Samorządów Uczniowskich w Wyższej Szkole Bankowej. Spotkanie zorganizowali i prowadzili przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Poznania.

Kongres rozpoczął się debatą na temat „Czy samorządy uczniowskie są potrzebne? Rola samorządów w kształtowaniu świadomości obywatelskiej.” Na pytania prowadzących odpowiadali zaproszeni goście, m. in. wicekurator, zastępca dyrektora wydziału oświaty, wicedyrektor 8 LO oraz opiekun MRM.

Potrzebna jest krew dla naszego ucznia z kl. III C, który poważnie zachorował i będzie operowany.

Krew mogą oddać wszyscy pełnoletni uczniowie naszej szkoły w Ośrodku Krwiodawstwa na ul. Marcelińskiej.

Wszyscy chętni zgłaszają do prof. Emilii Englert

RCKiK w Poznaniu jest czynne w następujących godzinach:
w pn, wt, pt : 7.00 - 15.00,

w środy i czwartki : 7.00-18.00
w soboty: 7.00 - 13.00

UWAGA! Zbiórka trwa do końca przyszłego tygodnia. Puszka w sekretariacie szkoły.

tymek

Zakończyliśmy pracę nad wersją w rozmiarze 4/4 w kolorze czerwonym. Na filmie poniżej możecie zobaczyć i usłyszeć jak takie oto drukowane skrzypce zachowują się podczas użytkowania zgodnie z przeznaczeniem. Firma Accura producent drukarek 3D zmieściła post: "Jakiś czas temu publikowaliśmy zdjęcia skrzypiec, które zostały wydrukowane na naszej drukarce 3D. Doczekaliśmy się filmiku, zobaczcie jak brzmią". https://www.facebook.com/accurate.choice/

STUDNIÓWKA 6.01.2018

FOTORELACJA

W dniu 8 stycznia 2018 roku po raz dwudziesty szkoła nasza pełniła funkcję gospodarza zawodów okręgowych XX edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”. Punktualnie o godzinie dwunastej Pan dyrektor ZSE NR 2 Zbigniew Adamczak uroczystym przemówieniem otworzył Olimpiadę.

Zawody odbywały się jednocześnie w dwunastu ośrodkach akademickich w Polsce m.in. w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie. Do drugiego stopnia Olimpiady w całej Polsce zakwalifikowało się łącznie 560 uczestników (198 w grupie elektrycznej, 224 w grupie elektronicznej i 138 w grupie teleinformatycznej .ZSE NR 2 reprezentowało trzech uczniów: Sebastian Deska z klasy 3a, Bartosz Adamczyk z klasy 3d i Jakub Strykowski z klasy 3d.

W tym roku w okręgu poznańskim w grupie elektronicznej wystartowało pięciu zawodników, w grupie elektrycznej – dwudziestu trzech, natomiast do zawodów drugiego stopnia w grupie teleinformatycznej nikt się nie zakwalifikował.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja złożona z nauczycieli – członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich pod przewodnictwem profesora Politechniki Poznańskiej pana Władysława Opydo.

Zawody trzeciego stopnia czyli finał olimpiady odbędą się 16 marca 2018 roku, a uroczyste ogłoszenie wyników 20 kwietnia 2018 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Koordynator Olimpiady w Okręgu Poznań

Wioletta Pawlak

Doświadczali i smakowali uczniowie wyróżniający się w promocji szkoły oraz uczniowie kl. IV A pod opieką p. Ireny Kartawik, tak dla nabrania oddechu po klasyfikacji pierwszego semestru.

Zimowej, śniegowej aury ani śladu, 21 grudnia 2017 był pochmurny i deszczowy. Ale ulice, place i sklepowe wystawy prezentowały się wspaniale. Wszędzie czuło się przedświąteczną atmosferę, mimo, że o godz. 10.00 jarmark na trasie Plac Wolności-Stary Rynek dopiero przygotowywał się do otwarcia.

Świątecznych wrażeń dostarczał Stary Browar, nawet przed południem. Szykowne wystawy i dekoracje, niewyobrażalne ilości towarów na malowniczych straganach prowadziły nas na ostatnie piętro, gdzie szukaliśmy jasnej strony mocy w „ Gwiezdnych wojnach”. Wszędzie czuło się piernikowo-korzenny klimat i smak kawy.