W piątek, dnia 27 października klasa Id odwiedziła Cmentarz Jeżycki, na którym oddała cześć ofiarom poległym podczas I wojny światowej i powstania wielkopolskiego. Nadto klasa zapaliła znicze na zapomnianych i zaniedbanych grobach. Pochmurna pogoda i deszcz wiszący w powietrzu podkreślały jesienny nastrój melancholii oraz refleksji. Na uwagę zasługuje pomnik poznańskiego lotnika Lecha Szutowskiego - znanego instruktora szybowcowego i samolotowego.Był autorem Poradnika pilota samolotowego, który odniósł wielki sukces a uczniowie skojarzyli autora ze względu na własne zainteresowania.

                                                 Wychowawca kl. 1D - Anna Ostałowska

Uczniowie naszej szkoły zgłosili prof. Sebastiana Giedziuna do konkursu "Nauczyciel na medal". Głosuj na prof. Sebastiana Giedziuna!

SMS pod numer 72355 o treści NPG.381

Możesz głosować raz dziennie do 10 listopada, do godziny 22:00. Koszt SMSa 2,46 zł.

Zachęcamy do poparcia naszego nauczyciela.

Dnia 25.10.2017r. na zebraniu Samorzadu Uczniowskiego wybrano nowy zarząd:

  • Filip Ruta - kl. 2a - przewodniczacy;
  • Wojciech Grzęda - kl. 1a - z-ca przewodniczacego;
  • Adam Bogacki - kl. 2a - sekretarz;

Dziękuję za dotychczasową pracę Wiktorowi, Oli i Szymonowi na rzecz Samorządu Uczniowiskiego.

Firma Accura producent drukarek 3D doceniła wydruk obudowy Mini ATX. Na swojej stronie facebook zamieściła film prezentujący kolorowy projekt obudowy. Komentarz producenta daje wiele do myślenia: Drukarka Accura Genius3D + paski LEDstrip RGB... Ogranicza tylko wyobraźnia :). Myślę, że jest w tym odrobina zachwytu.

Post można zobaczyć na : https://www.facebook.com/accurate.choice/

Pomysłowość Pana Sebastiana Giedziuna jest ogromna. Ciągle czymś nas zaskakuje. Tym razem w pracowni UTK - sala 4a powstały dwa projekty. Pierwszy to obudowa komputera, realizowana dzięki drukarce 3D ACCURA. Jako drugi powstają skrzypce elektryczne. Będą one montowane z mniejszych elementów, gdyż nie da się ich wydrukować w całości. Drukarka ACCURA jest bardzo dokładnym urządzeniem, które umożliwia wydrukowanie wielu elementów doskonale pasujących do siebie. Skrzypce elektroniczne wymagają dużej dokładności wydruku. Muszą zostać wyposażone w struny oraz element przetwornika. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz odwiedzin kanału koła GITES na https://www.facebook.com/zse2gites/

W dniu 19 października uczniowie klasy 1A, pod opieką wychowawcy oraz bibliotekarza szkolnego, uczestniczyli w warsztatach informacyjno-wyszukiwawczych oraz lekcji bibliotecznej w PBP. Podczas lekcji uczniowie zapoznani zostali z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

Jesteśmy pierwszą w Poznaniu szkołą, która przystąpiła do projektu klasa z ECDL.

Program KLASA z ECDL usprawnia i uatrakcyjnia naukę informatyki w szkole. Pozwala przygotować uczniów do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie umiejętności komputerowych. Udział w Programie jest bezpłatny i można do niego przystąpić w dowolnym momencie.

http://ecdl.pl/klasy-z-ecdl/lista-klas-z-ecdl/

Za nami dwa spotkania koła programowania gier, na których rozpoczęliśmy naszą przygodę z silnikiem Unreal Engine 4. Jesteśmy zafascynowani prostotą obsługi i możliwościami silnika. Udało nam się zbudować wirtualne światy 3D w oparciu o zasoby zawarte w pakiecie startowym i szablonie gry typu FPS. Ponadto za pomocą metod programowania wizualnego dodaliśmy możliwość zbierania złotych monet poukrywanych w różnych zakamarkach naszego wirtualnego świata, możliwość zapalania i gaszenia światła po naciśnięciu spacji, znajdując się w pobliżu włącznika oraz automatycznego zapalania światła po wejściu do pomieszczenia. Wkrótce kolejne spotkania koła, na których poznamy kolejne aspekty tworzenia gier 3D.

Zapraszam na stronę Koła Programowania Gier przy ZSE2 w Poznaniu:

https://www.facebook.com/kpg.zse2.poznan/

Pozdrawiam, Bartosz Śledź