W czasie rekolekcji uczniowie nie chodzący na religie mają zajęcia sportowe, informatyczne i inne zawodowe o charakterze kół zainteresowań w dniach: 4 - 6.12.2017. 

Zajęcia sportowe

Poniedziałek: siłownia => 10:30 – 11:00

Wtorek: piłka nożna => 8:20 – 10:30

Wtorek: piłka siatkowa => 10:30 – 13:00

Środa: piłka nożna => 10:30 – 13:00

Zajęcia informatyczne

Środa: Grafika w sieci =>

10:30 – 13:00 prof. Bożena Musielak

Wtorek: Programowanie w Processing =>

10:30 – 13:00 prof. Rainer Bezzina

Wtorek: Zajęcia robotyki =>

10:45 – 12:45 prof. Piotr Wełnitz

Poniedziałek: Podstawy programowania gier =>

10:30 – 11:50 prof. Bartosz Śledź

 

Dnia 30.11.2017r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów. Gratulacje i życzenia dalszej wytrwałości w nauce złożyli wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska oraz wicekurator Krzysztof Błaszczyk. Wśród wyróżnionych stypendium osób znalazł się Patryk Gawendowicz, uczeń klasy 2a, który otrzymał promocję z wyróżnieniem uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole 5,61.

Patrykowi towarzyszyła mama Maria Gawendowicz oraz wychowawczyni Iwona Bartecka. W tym roku szkolnym premier Beata Szydło przyznała prawie 300 stypendiów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski.

Jak powiedział kiedyś Albert Einstein: „Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.”

Dnia 28 listopada 2017 roku klasa IV D wraz z opiekunem p. dyr. Z. Adamczakiem udała się na wycieczkę zawodową do fabryki samochodów Volkswagena w Antoninku.

Zwiedzając zakład uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat jego funkcjonowania, np. o liczbie zatrudnionych pracowników, o powierzchni zakładu, o ilości aut produkowanych na jednej zmianie. Zwiedzający mogli zobaczyć halę produkcyjną, gdzie produkowane są Caddy i Multivan. Uczniowie obserwowali proces produkcji, od śrubki po gotowy model. Wycieczka była ciekawa i interesująca.

Na murawie hali sportowej ZSE NR 2 w dniu 27.11.2017 odbyły się mecze rewanżowe pierwszej rundy halowej piłki nożnej. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w grupie i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Z drugiego miejsca wyszli piłkarze I LO. W rewanżach Elektrycy wygrali trzy mecze, a jeden zremisowali.

ZSE NR 2 - ZSBD wynik 5 : 1                  ZSE NR 2 – XV LO wynik 6 : 0
ZSE NR 2 – XVI LO wynik 4: 1 ZSE NR 2 – I LO wynik 0 : 0

W ćwierćfinale zespoły podzielone będą na 4 grupy po 4 drużyny. Mecze rozgrywane będą systemem „każdy z każdym” i do półfinału awansują po dwa zespoły z każdej grupy.

Targi edukacyjne "Arena zawodowców" to część kampanii "Szacun dla zawodowców", która przypomina uczniom, że wybór dobrej profesji może przynieść wiele korzyści. W hali widowiskowo-sportowej w dniu 24 listopada swoją ofertę zaprezentowały poznańskie szkoły branżowe. Również i nasza szkoła miała swoje stoiska.

Wycieczka klasy 1D do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu w dniu 23 listopada poświęcona była omówieniu sposobów wyszukiwania informacji w katalogach bibliotecznych oraz zagadnień związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

Zapraszam wolontariuszy z klasy I B na BIEG CZTERY PORY ROKU LOGORUN - ZIMA, który odbędzie się w dniu 16.12.2017 start godz. 12:00. Uczniowie otrzymają też zgody na udział w wolontariacie BIEG CZTERY PORY ROKU LOGORUN - ZIMA oraz CERTYFIKATY dla wolontariuszy za JESIEŃ.


ZAPRASZAMY NA BIEG CZTERY PORY ROKU LOGORUN - ZIMA, który odbędzie się w dniu 16.12.2017 (sobota) START 12.00 Tor Regatowy Malta przy hangarach (jak bieg WIOSNA). Odbiór pakietów startowych w dniu biegu tj.16.12.2017
w godzinach od 8.00 do 11.45
BIEGI DLA DZIECI CZTERY PORY ROKU LOGORUN - ZIMA odbędzie się w dniu 16.12.2017 (sobota) START 11.00
https://www.logorun.pl/zima.html

Fundacja Longrun dziękuje za pomoc odnośnie wolontariatu. Uczniowie z klasy I B przybyli na czas. Wykazali się zaangażowaniem, odpowiedzialnością za powierzone im zadania m.in. wydawanie pakietów, obsługa uczestników biegu, pomoc na trasie, wydawanie wody dla biegaczy itp Wolontariusze byli bardzo uprzejmi zarówno w stosunku do nas - organizatorów jak i do biegaczy, ale przede wszystkim byli uprzejmi dla siebie nawzajem. Widać było w każdym z nich ogromny trud w wykonywaną pracę jaką jest wolontariat. 

Na facebooku Fundacji Logorun  są dostępne zdjęcia z biegu.

Informacja o wolontariuszach na stronie logorun.pl