W naszej szkole gościli żołnierze wchodzący w skład "Combat Camera” Zespół Reporterski DOSZ”, a dokładnie:
Szef Zespołu Reporterskiego "Combat Camera" Dowództwa Operacyjnego RSZ st.chor.szt. Waldemar Młynarczyk oraz  Operator Zespołu Reporterskiego "Combat Camera" Dowództwa Operacyjnego RSZ st.chor.szt.mar Arkadiusz Dwulatek. Dzięki ich wizycie nasi uczniowie zobaczyli i usłyszeli jak wygląda praca fotoreportera wojennego, zobaczyli nie tyle pracę naszych gości, ale i zobaczyli jak wygląda służba wojskowa od wody przez lądy na powietrzu skończywszy. Poznali sprzęt i wyposażenie na którym na co dzień pracują nasi goście. Dla wszystkich którym nie było dane uczestniczyć na naszym spotkaniu załączamy w komentarzu krótki film dzieła naszych gości, który gorąco polecam. Film ZŁOTY PATROL

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2.

Wystarczy zbudować pojazd oparty na silniczku wibracyjnym np. z telefonu i szczoteczki do zębów oraz wystartować w zawodach w dniu 04.06.2018.

Co jest potrzebne:

- silniczek wibracyjny z telefonu (model nie jest istotny),

- odcięta główka szczotki do zębów,

- bateria pastylkowa (np. z zegarka 3 V, płyty głównej CR2032)

- taśma dwustronna lub klej (może być na gorąco),

- dwa krótkie kabelki,

- można dołączyć jeszcze jakiś wyłącznik

(koszt całości nie powinien przekroczyć 6-10 zł przy założeniu, że kupujemy szczoteczkę i silniczek oraz baterię).

REGULAMIN w zakładce więcej

Fotorelacja z wyjazdu Szkolnego Koła Robotyki na 11 edycję zwodów miniSUMO na Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Zawody odbyły się w auli UTP w Bydgoszczy. Zarejestrowanych zostało 113 drużyn.
ZSE2 jako jedyna szkoła z Wielkopolski wystawiła 4 roboty do walk na ringu. Najlepszy nasz wynik to dotarcie do półfinałów. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w grupie, czyli byliśmy w pierwszej dziesiątce na 113 drużyn.

 

Po raz ostatni w tym roku szkolnym otrzymaliśmy jabłka. Wszystkie klasy, uczniowie proszeni są o zabieranie, częstowanie się owocami. Smacznego !

 

W sobotę, 12 maja, gościliśmy wszystkich zainteresowanych: rodziców i uczniów w naszej szkole, z okazji Dni Otwartych. Zainteresowanie było spore, rodzice z kandydatami na uczniów zwiedzali sale, pracownie, padały konkretne pytania i odpowiedzi. Wszystkim dziękujemy i zachęcamy w nasze podwoje.

Dzięki uprzejmości firmy INFORMIK z Wrocławia możemy pochwalić się wersją edukacyjną programu CAD Elektryczny PCSCHEMATIC AUTOMATION. Jest to - łatwy i inteligentny program do projektowania w automatyce i elektryce. Link do strony programu po kliknięciu na obrazek PCSCHEMATIC.

pcschematic 1

uwaga

W sobotę 12.05.2018r. odbędą się OSTATNIE "drzwi otwarte" w ZSE2. Czeka ogrom atrakcji! Serdecznie zapraszamy.

W piątek, 27 kwietnia obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Na uwagę zasługują zaproszeni goście: prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich profesor Aleksandra Rabska, rodzice z Rady Rodziców. Część artystyczna zaoferowała scenkę aktorską z życia księdza Piotra Wawrzyniaka, patrona szkoły oraz koncert muzyczny w wykonaniu Sebastiana Rojka z klasy IC. Uhonorowano wolontariuszy z klubu Ośmiu Wspaniałych, zawodników sportowych i innych laureatów szkolnych konkursów. Całość ramowo przemówieniami otworzył i zamknął dyrektor szkoły, Zbigniew Adamczak.