W upalny dziesiąty dzień czerwca 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych walcząc o medale i punkty do generalnej klasyfikacji dla swoich klas.

Każdy mógł sprawdzić się w następujących konkurencjach:

 • Skoki przez skakankę
 • Zmagania kulturystyczne
 • Tenis stołowy
 • Konkurs rzutów osobistych
 • Podbijanie piłki
 • Rzut piłką lekarską
 • Pchnięcie kulą
 • Ściana wspinaczkowa
 • Strzały w okienko – piłka nożna
 • Trzymam równowagę
 • Łucznictwo

Po zakończeniu konkurencji indywidualnych młodzież walczyła w sportach zespołowych.

W sali gimnastycznej odbyły się mecze w piłce siatkowej, kończące zmagania o Mistrzostwo Szkoły w roku szkolnym 2018/2019. W półfinale uczniowie klasy 1b pokonali w setach 2:1 zespół z klasy 3a. Finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej również zakończył się tiebreakiem . Zwyciężyli siatkarze z klasy 2b zdobywając złoty medal, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 3d.

W hali sportowej rozegrany został finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej. Trzecie miejsce zajęła klasa 3d, na drugim miejscu uplasowała się klasa 3c, a złotymi medalistami zostali uczniowie klasy 1a.

Po zakończeniu zmagań sportowych odbyła się ceremonia wręczania medali najlepszym zawodnikom poszczególnych konkurencji, oraz Mistrzom Szkoły w Piłce Siatkowej i Nożnej. W generalnej klasyfikacji pośród trzynastu klas rywalizujących w Święcie Sportu trzecie miejsce zajęła klasa 1a, drugie miejsce klasa 3a, a zwycięzcami została klasa 2b.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka

8:00 Uroczyste rozpoczęcie hala
8:10 Skoki przez skakankę wiata
Zmagania kulturystyczne siłownia
Tenis stołowy korytarz
Wyścigi Szczotko - botów hala
8:20 Konkurs rzutów osobistych sala gimnastyczna
8.30 Łucznictwo aula
9:40 Podbijanie piłki hala
Rzut piłką lekarską boisko
9:50 Pchnięcie kulą boisko
9:50 Ściana wspinaczkowa sala gimnastyczna
10:10 Strzały w okienko – piłka nożna hala
Trzymam równowagę hala
10:30 Mecz PN finał Mistrzostw Szkoły hala
10:30 Mecz PS finał Mistrzostw Szkoły sala gimnastyczna
11:30 Wręczenie nagród zwycięzcom hala

Wszystkich nauczycieli i uczniów zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

Nauczyciele wychowania fizycznego

W ramach Projektu „Kwalifikacje zawodowe kluczem do sukcesu – wspieramy rozwój kształcenia zawodowego w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Poznania”, finansowanego ze środków unijnych, rozpoczynamy nabór i realizację dodatkowych staży wakacyjnych dla uczniów naszej Szkoły.

Uczniowie zainteresowani zdobyciem nowych doświadczeń i kontaktów, a także podniesieniem swoich kwalifikacji zawodowych (staże realizowane będą u najlepszych lokalnych pracodawców), proszone są o zgłoszenie się do wychowawców lub kierownika kształcenia praktycznego Małgorzaty Czerniejewicz.

Staże realizowane są przez Stowarzyszenie Inicjatyw Międzynarodowych we współpracy z Urzędem Miasta Poznania. Wszelkie informacje dostępne są na stronie www.staze-info.pl.

 

Od dnia 3 czerwca następuje zmiana planu.

Sześciu naszych uczniów uczęszczających na koło robotyki, wzięło udział w ogólnopolskim konkursie robotów minisumo w Bydgoszczy. W zawodach uczestniczyło ponad 80 drużyn, nasza szkoła ostatecznie uplasowała się w pierwszej dziesiątce, docierając do półfinałów. Dwa roboty biorące udział w zawodach zostały zaprojektowane i wydrukowane przez naszych uczniów. Zawody zostały zorganizowane przez Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy.

Nasi niesamowici GITESOWCY wzięli udział w Eliminacjach okręgowych VI edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w których to zajęli 2 miejsce w grupie "pomoc dydaktyczna" autorzy: Adrian Bauer, Adam Rajek prezentując pracę pod tytułem: „Wydruk funkcjonalnych skrzypiec elektrycznych”. Naszą pracę wydrukowała niezastąpiona drukarka 3D firmy Accura.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcą i trzymamy kciuki za dalsze losy naszych skrzypiec elektrycznych, które jako praca pojechały na finał ogólnopolski do Warszawy.


Fotorelacja z zakończenia roku klas IV maturalnych.

Zmiana planu lekcji obowiązuje od: 9 maja 2019 do 2 czerwca 2019.

Zakończenie roku klas IV maturalnych odbędzie się w poniedziałek 29.04.2019r. o godzinie 900. Tego dnia przychodzą tylko uczniowie klas IV. Spotkanie odbędzie się w auli. 

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą….”

 ks. Jan Twardowski

 

                Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi, przyjaciela, wychowanka, ucznia ADRIANA CEBULSKIEGO.

                Łączymy się w bólu z rodziną i wyrażamy najszczersze kondolencje. To dla nas wszystkich ogromna strata.

Adrianie, będziemy o Tobie pamiętać, spoczywaj w pokoju.

 

Z wyrazami żalu i szczerego współczucia uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZSE Nr 2 w Poznaniu

 

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 27 kwietnia 2019r. o godz. 10:00 na cmentarzu w Kiekrzu.

Nauczyciele Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 dziękują rodzicom za wsparcie w trudnym okresie strajku.