W piątek, ostatni dzień przed przerwą świąteczną, w szkole miało miejsce wydarzenie z Gwiazdorem. Do klas z życzeniami przychodził Gość, który wszystkim składał bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Zwrócono uwagę na wagę więzi rodzinnych, przyjacielskichi wszelką pomyślność.

Rozemocjonowane klasy złożyły wzajemnie życzenia, usiadły do udekorowanych stołów i poddały się atmosferze świąt. Pierniczki, serniczki, cukiereczki, cytrusy dopełniły smak tej niezwykłej atmosfery. Szkolne spotkania zakończył koncert kolęd w nowatorskiej aranżacji gitarowej Kuby z klasy III a w rytmie reggae zaśpiewał Adam z klasy II „Mario, czy Ty wiesz”. Magda i Sebastian z klasy I przedstawili Kolędę Maryjną – „Ciemna nocy niepojęta” oraz „Kolędę dla nieobecnych”. Starania w organizację koncertu włożyła pani Edyta Jeżyk

Zasłuchane grono pedagogiczne z uznaniem przyjęło tę świąteczno-muzyczną niespodziankę i tym samym pożegnało rok 2017.

W środę, 27 grudnia 2017 r. poczet sztandarowy ZSE Nr 2, wraz z opiekunem p. prof. Krzysztofem Sobańskim uczestniczył w oficjalnych uroczystościach upamiętniających  99 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

Hołd uczestnikom zwycięskiego zrywu oddano pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu, spod którego wyruszył pochód do kościoła farnego, gdzie odprawiono uroczystą Mszę św.

W tym dniu zaszczyt reprezentowania całej społeczności szkolnej przypadł uczennicom klasy 4c: Kindze oraz Weronice, które wystąpiły w asyście pocztu, a także chorążemu, czyli Michałowi z klasy 2c.

W październiku, listopadzie oraz grudniu 2017 roku uczniowie klas: IV B, IV C, IV D oraz III A, III B, III D wraz z opiekunami udali się na wycieczkę zawodoznawczą do fabryki samochodów Volkswagen Poznań Antoninek (zakład nr 1).

Uczniowie zwiedzili Dział Budowy Karoserii oraz Dział Montażu, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat ich funkcjonowania, np. o liczbie zatrudnionych pracowników, o powierzchni zakładu, o ilości aut produkowanych na jednej zmianie. Zwiedzający mogli zobaczyć halę produkcyjną, gdzie produkowane są Caddy i Transporter. Obserwowali proces produkcji - od śrubki po gotowy model. Wycieczka była interesująca.

Piłkarze Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 dnia 18.12.2017r., w rundzie rewanżowej ćwierćfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej przegrali wszystkie mecze. Tym samym nie dali rady awansować do kolejnej rundy rozgrywek. Nasi zawodnicy walczyli z zaangażowaniem, lecz musieli uznać wyższość rywali. Do półfinału awansowały drużyny III LO i PCKZiU.

Wyniki rundy:

ZSE NR 2 – III LO wynik 2: 3

ZSE NR 2 – ZS Ekonomicznych wynik 4 : 5

ZSE NR 2 – PCEUiP wynik 1:8

Reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 w halowej piłce nożnej dnia 13.12.2017r. była gospodarzem ćwierćfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Nasi zawodnicy przegrali dwa pierwsze spotkania. W ostatnim meczu podnieśli się z kolan i w imponującym stylu wygrali z liderem grupy. Zdobyli trzy punkty i dalej liczą się w rozgrywkach. W poniedziałek 18.12.2107r. odbędą się rewanże.

ZSE NR 2 – III LO wynik 0: 1

ZSE NR 2 – ZS Ekonomicznych wynik 2 : 3

ZSE NR 2 – PCEUiP wynik 3 : 2

Dopingujmy naszych piłkarzy i trzymajmy za nich kciuki.

"Uważam, że nie może być tak, że czym więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Nie chcemy biedy. Nie chcemy rekordów. Chcemy prawdziwej miłości wzajemnej. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!"
 
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes, Stowarzyszenie WIOSNA
Pomysłodawca Szlachetnej Paczki
 

Dnia 11.12.2017 roku w szkole odbył się „Dzień Słodkości”.  Uczniowie przynieśli zrobione prze siebie wypieki, które na dużej przerwie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprzedawali. Zebraliśmy łącznie 257 zł. Za otrzymane środki Samorząd zakupi słodkie prezenty świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych ze Szkoły Podstawowej 103 w Poznaniu. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.