1. Na egzamin przychodzę co najmniej godzinę wcześniej z dokumentem tożsamości, czarnym długopisem oraz przyborami zgodnymi z komunikatem CKE.
  2. Nie posiadam na sali urządzeń telekomunikacyjnych.
  3. Mogę mieć za sobą butelkę z małą wodą, ale stawiam ją na podłodze koło stolika.

matura

 W zakładce czytaj więcej podane są terminy matur od 8-go maja do 23 maja 2023r.. Załączono też czas trwania egzaminu maturalnego dla przedmiotów. 

konkurs foto

 1
 2
 3

TURNIEJ KLAS MARZEC WYNIKI

 

turniej klas kwiecien

       13 kwietnia br. delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym brała udział obchodach 83. rocznicy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele dominikanów, następnie przeniosły się pod Pomnik Ofiar Katynia i Sybiru, gdzie wysłuchano oficjalnych przemówień i apelu poległych. 

              Zaszczyt reprezentowania naszej szkoły przypadł: chorążemu, czyli Janowi z kl. 3B, a także Ani oraz Izie (kl. 4GC). Dla obu tegorocznych maturzystek było to pożegnanie z służbą w poczcie sztandarowym. Od 2019 r. wzorowo wypełniały swoje obowiązki, wielokrotnie reprezentując ZSE Nr 2 na uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych.

              Za wszystko serdecznie Im dziękujemy!

m   We wtorek 21 marca 2023r. w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale też Dzień Wagarowicza uczniowie klasy 2C z wychowawcą p. Iwoną Bartecką „uciekli’’ ze szkoły.

   Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zawsze przypada 21 marca. Niestety nie oznacza to, że od tego dnia można się spodziewać znacznej poprawy pogody i wyższych temperatur. W tym roku pogoda za oknem nie pokrywała się z kalendarzową porą roku, było pochmurnie i chłodno, ale jednak ten dzień można potraktować jako symboliczne zakończeniem zimy. Spacer po lasku marcelińskim w poszukiwaniu oznak wiosny i tak był przyjemniejszy niż siedzenie w ławkach szkolnych.

  Z przesileniem wiosennym związane są różne zwyczaje. Jednym z symboli jest Marzanna. Jej utopienie w rzece lub spalenie symbolizowało odejście zimy, ale dziś ten zwyczaj jest rzadziej praktykowany.
Obecnie topienie Marzanny, wywodzące się z czasów dawnych Słowian, może wydawać się nieco okrutne i mało ekologiczne, ale można to oczywiście zrobić z humorem i bez szkody dla środowiska. Zamiast udać się nad rzekę, wybraliśmy się do parku trampolin (Jump Areny), w którym to my – Marzanny, z uśmiechami na twarzy, „topiliśmy się” w strugach własnego potu, skacząc, biegając, żegnając zimę.

  Śmierć Marzanny zgodnie z ludowymi wierzeniami była oznaką budzącej się do życia po zimie przyrody i zwiastowała początek wiosny. Tego dnia uczniowie klasy 2C obudzili się z zimowego letargu i rozpoczęli ostatnią prostą w zdobywaniu wiedzy przed wakacjami.

Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty

prof 1Dnia 30.03.2023 chętni uczniowie klas I wzięli udział w wykładzie w ramach projektu „Program edukacyjno-profilaktyczny w zakresie próchnicy zębów dla młodzieży”. Celem programu jest wzrost wiedzy wśród uczniów na temat próchnicy i chorób jamy ustnej oraz sposobów ich zapobiegania.

 Młodzież została zapoznana z zasadami prawidłowej higieny jamy ustnej oraz z zagadnieniami z zakresu właściwych nawyków żywieniowych, diety oraz stylu życia jako elementów wpływających na zdrowe zęby.