7 czerwca 2018r. na boiskach Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych Nr 33, przy ul. Wyspiańskiego odbyły się zawody w siatkówce plażowej chłopców w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Chwieralski i Mikołaj Kaczmarek pod opieką Pani Iwony Barteckiej.

Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim do dwóch przegranych. W zawodach wystartowało 46 par. Rozegrane zostały 62 mecze. Nasi debiutanci poradzili sobie w turnieju bardzo dobrze. Wygrywali spotkania z XII LO, ZSE NR 1, IX LO. Przegrali spotkanie ZSG-D - mistrzami turnieju, a w meczu o ćwierćfinał ulegli gospodarzom turnieju. Ostatecznie zajęli 9 miejsce.

Gratulujemy!

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka

Wczoraj i dziś.

Wczesny ranek 6 czerwca 2018, godz. 5.00-zbiórka na dworcu Poznań Główny.

5,32-odjazd PKP IC Poznań-Warszawa Centralna.

Uczestnicy wycieczki do stolicy wykorzystali czas podróży: jedni odsypiali szkolne, czerwcowe trudy, inni utworzyli klub miłośników matematyki, prym wiedli Mikołaj z 3A i Sebastian z 1C oraz p. prof. M. Czerniejewicz.

Już po przybyciu na dworzec Warszawa Centralna ok. 9.00 realizowaliśmy ambitny plan: zwiedzić najciekawsze zabytki Warszawy, te oczywiste i te mniej oczywiste-spacerem przez historię. Od najbardziej rozpoznawalnego gmachu w Warszawie-socrealistyczny PKiN, Ogród Saski, grób Nieznanego Żołnierza, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki aż do Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Warszawa zachwyca urokiem i dyskretną elegancją, szczególnie reprezentacyjny Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście wpisują się w wielkomiejski sznyt europejski.

Z Placu Zamkowego razem z królem Zygmuntem zerkaliśmy na Stadion Narodowy, z tą różnicą, że król z wysokości kolumny a my podnosząc wzrok ponad trasą W-Z.

Zatrzymaliśmy się na chwilę przy wzruszającej rzeźbie Małego Powstańca w zbyt dużym hełmie oraz gdy Adrian, Hubert i Jakub z 3A natrafili na ślady księgarni Bolesława Prusa i domu Rzeckiego.

W piątek 8.09. 2018 uczniowie klasy III C wraz z wychowawcą odwiedzili w szpitalu swojego kolegę. Przekazujemy całej społeczności szkolnej podziękowania od rodziców oraz Adriana.

Składając serdeczne podziękowania w imieniu naszym i Adriana pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim osobom, od których otrzymaliśmy wsparcie podczas leczenia Adriana.

Dzięki pomocy finansowej możliwa będzie dalsza rehabilitacja naszego syna, co pozwoli szybciej przywrócić go do zdrowia.

Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwartość.

Ofiarowana nam pomoc jest okazaniem serdeczności oraz solidarność z nami.

Dziękujemy!

Rodzice Adriana oraz Adrian

W dniu 7.06.2018 wolontariusze klubu 8 wspaniałych pomagali w zorganizowaniu kolorowego festynu.

Ekipa GITES postanowiła uczcić przypadający na dzień 8 czerwca, „Dzień informatyka” i właśnie z tego powodu zorganizowaliśmy nocne Gitesowanie.
W programie znalazło się:
- montaż komputera osobistego którego komponenty wspólnie wybraliśmy i zamówiliśmy,
- Prace serwisowe i próba uratowania starej karty graficznej z segmentu Hi-End,
- filmoteka informatyka czyli film „Matrix” w oryginalnej wersji językowej,
- potyczki „Crossout” w drużynach on-line,
- testy i porównanie wydajności różnych konfiguracji sprzętowych,
- nie obyło się bez przepysznej kolacji, a całość uświetniała nam gra na gitarze basowej jednego z Gitesowców.

4 czerwca mieliśmy w naszej szkole DZIEŃ SPORTU. Uczniowie wszystkich klas zmagali się w przeróżnych konkurencjach jak choćby pchnięcie kulą, tenis stołowy czy zmagania kulturystyczne. Co ciekawe, pod okiem p. prof. Michała Kubiaka zawodnicy mogli się sprawdzić na ściance wspinaczkowej a p. prof. Artem Nowicki zainteresował chłopaków łucznictwem, przeprowadzając wcześniej tzw. szkolenie z zakresu zasad sportu i bezpieczeństwa. Chłopaki sami zaproponowali turniej szachowy, turniej domina, gier planszowych i wyścigu ” kompuszczotek”, czyli robotycznych urządzeń skonstruowanych na bazie główek od szczoteczki do zębów. Nad całością czuwali nauczyciele wychowania fizycznego a imprezę otwierała p. prof. Iwona Bartecka i dyrektor szkoły Zbigniew Adamczak. Zwycięzcy, wschodzące „Gwiazdy” sportu zostali uhonorowani medalami, oklaskami i okolicznościowymi fotografiami.

Jednocześnie p. prof. Emilia Englert zorganizowała doping w postaci specjałów kulinarnych. Pyszne pajdy chleba ze smalcem i ogórami, placuszki domowej roboty wykonane przez uczniów. Osłabioną kondycję, z uwagi na upał, gasiła miętowa lemoniada i sok z kiszonych ogórków.

W Dniu Sportu p. prof. Emilia Englert dopingowała uczestników zawodów i kibiców pysznymi specjałami przygotowanymi przez brać uczniowską szkoły. Doskonałe pajdy chleba ze smalcem i ogórkami, soki ogórkowo-czosnkowe, placuszki domowej roboty, lemoniady z miętą z własnego ogródka, kobiałki truskawek z grządek. Wszystkich walorów był u nas dostatek.

Jabłka pojawiły się u nas na pożegnanie roku szkolnego. Każdy kto jest spragniony świeżych owoców nie może narzekać, że ich nie ma. Chętni mogą częstować się do woli.