BIBLIOTEKI CYFROWE. WOLNY DOSTĘP
 
lektury.gov.pl
Zachęcamy do korzystania z platformy lektury.gov.pl będącej wspólnym projektem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Na platformie dostępne są w formie elektronicznej lektury obowiązkowe oraz uzupełniające. Dostępna jest możliwość pobrania książki w formacie EPUB, MOBI czy PDF, odczytanie jej online w przeglądarce lub pobranie za darmo w aplikacji Legimi, która jest partnerem projektu.
 
wolnelektury.pl
Kolejna biblioteka internetowa to wolnelektury.pl. W jej zbiorach znajdują się lektury szkolne zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej, a więc zgodnie z prawem można je bezpłatnie przeglądać, słuchać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach - HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków.
 
polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe. 

 

BIBLIOTEKA POLECA CZYTELNIKOM
pdf Awans zawodowy nauczyciela.pdf

pdf Otwarte Zasoby Edukacyjne.pdf

pdf Wybrane strony internetowe przydatne nauczycielom i uczniom.pdf