8 listopada 2017 roku w ZSE Nr 2 zostały przeprowadzone zawody I stopnia XX Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA" w grupie tematycznej elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej. Celem Olimpiady jest: podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań technicznych uczniów, upowszechnianie wzorców etyki zawodowej, kultury technicznej i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej, współzawodnictwo uczniów z różnych szkół oraz nawiązywanie współpracy między szkołami i wyższymi uczelniami. Udział w rywalizacji wzięli uczniowie z klas I, II, III i IV kształcący się w zawodzie technik elektryk, technik elektronik i technik informatyk.

Podczas zawodów uczniowie udzielali odpowiedzi na 16 zadań w formie testu na przygotowanych kartach odpowiedzi, a na osobnych kartkach przedstawiali ich uzasadnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych potyczkach  z olimpijskimi zadaniami. 

Olimpiadę przeprowadzili:  Wioletta Pawlak i Piotr Nijakowski