Projekt edukacyjny realizowany przez uczniów klasy 3 C i 3 D w ramach historii i społeczeństwa w słoneczny wtorek 18 września 2018 r

Podróż w czasie przez stulecia historii Polski z perspektywy poznańskiego Ostrowa Tumskiego zaczyna się od zderzenia nowoczesnej architektury i nowoczesnej prezentacji początków państwowości polskiej i chrześcijaństwa w Polsce w Bramie Poznania z realnym dziedzictwem Ostrowa Tumskiego.

Kładka łącząca świat współczesny i miniony przez Śluzę Katedralną wprowadza do zabytkowej przestrzeni Ostrowa Tumskiego. Ślady historii są na wyciągnięcie ręki, jak Katedra dostrzeżona w szczelinie Bramy Poznania, jej podziemia z fragmentami fundamentów i kolumn romańskich, baptysterium, Kościół Najświętszej Marii Panny i potwierdzone archeologicznie ślady palatium Mieszka I i kaplicy Dobrawy oraz gmach najstarszej poznańskiej wyższej uczelni Akademii Lubrańskiego.

Bliskie spotkania z architekturą i sztuką minioną pozwalały na realizacje projektu edukacyjnego gdyż udzielały odpowiedzi na pytanie: Co mówią mury i dzieła sztuki? A panoramiczne zdjęcia Poznania z tarasu widokowego Bramy poznania zawdzięczamy Damianowi z 3 C.