Jak zapewne pamiętacie jakiś czas temu wspominaliśmy o projekcie, w którym uczestniczymy i który dotyczy wydruku czaszek pierwszych Wielkopolan. Brzmi nieco makabrycznie ale wcale tak nie jest, dzięki naszej pracy plastycy na bazie wydrukowanych czaszek odtworzą twarze pierwszych poznaniaków. O wszystkim można przeczytać na stronie Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, a na własne oczy zobaczyć w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci na ulicy Księdza Ignacego Posadzego 3 w Poznaniu, do czego gorąco zachęcamy. Jest to miejsce w którym historia naszego miasta przybiera fizyczny kształt, a klimat i nastrój jaki otacza to miejsce pozostaje na długo w pamięci. Sami byliśmy i niebawem podzielimy się krótką relacją :-).

Link do strony oczywiście w komentarzu, a to co nas napawa szczególną dumą to fakt ujęcia naszej szkoły w składzie jednostek współpracujących podczas realizacji projektu.

"W projekcie udział biorą i współpracują nad różnymi elementami ekspozycji ważne i cenione instytucje naukowe, artystyczne i edukacyjne Miasta Poznania:
...
2.Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu im. ks. Piotra Wawrzyniaka, pod kierunkiem prof. Sebastiana Giedziuna przygotowuje wydruki cyfrowe czaszek do rekonstrukcji wyglądu pierwszych poznaniaków"
...
Oczywiście nie możemy zapomnieć, że nasz udział nie miał by miejsca bez naszej dzielnej drukarki Genius 3D firmy Accura, która z doskonałą precyzją wydrukowała już 2 z 4 czaszek. Dodam że wydruk jednej czaszki zajmuje łącznie ponad 100h pracy samej drukarki.