26.09.2018r uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 rozpoczęli zmagania w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej sztafetowym biegiem przełajowym. Zawody odbyły się na Polanie Harcerza, na terenie poznańskiej Malty. Wystartowało 190 zawodników z dziewiętnastu szkół.

Była to siedemnasta edycja biegów przełajowych imienia Bronisława Szwarca.

Bronisław Szwarc urodził się 24 sierpnia 1905 roku w Poznaniu. Karierę sportową rozpoczął w 1922 r w Klubie Sportowym „Warta” jako piłkarz, a później swoje zainteresowania sportowe skoncentrował na biegach średnich i długodystansowych. Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako Prezes w Poznańskim Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki. Przyczynił się do rozwoju Lekkiej Atletyki na terenie Wielkopolski tworząc między innymi ośrodki POZLA w Gnieźnie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim.
Od pierwszych dni okupacji hitlerowskiej włączył się do ruchu oporu. Został komendantem Obwodu Narodowej Organizacji Bojowej – Łazarz (pseudonim „Świerk”). W grudniu 1940 roku był aresztowany przez Gestapo i więziony w Forcie VII, we Wronkach, Brzegu i Wrocławiu. 
Za działalność konspiracyjną został stracony w 1942 roku.

Naszą szkołę reprezentowali:

 1. Jakub Skibińskiklasa 1b
 2. Michał Moskalikklasa 1d
 3. Jakub Wernerklasa 1d
 4. Przemysław Vogtklasa 1d
 5. Alan Smoczyńskiklasa 1d
 6. Juliusz Starostaklasa 1e
 7. Wojciech Berlińskiklasa 1e
 8. Krzysztof Majchrzakklasa 1e
 9. Łukasz Jagieniakklasa 2a
 10. Kacper Wszelakiklasa 2b
 11. Hubert Mazurkiewiczklasa 2b
 12. Maciej Witkowskiklasa 2c

 
Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka