26.09.2018r uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 rozpoczęli zmagania w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej sztafetowym biegiem przełajowym. Zawody odbyły się na Polanie Harcerza, na terenie poznańskiej Malty. Wystartowało 190 zawodników z dziewiętnastu szkół.

Była to siedemnasta edycja biegów przełajowych imienia Bronisława Szwarca.

Bronisław Szwarc urodził się 24 sierpnia 1905 roku w Poznaniu. Karierę sportową rozpoczął w 1922 r w Klubie Sportowym „Warta” jako piłkarz, a później swoje zainteresowania sportowe skoncentrował na biegach średnich i długodystansowych. Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako Prezes w Poznańskim Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki. Przyczynił się do rozwoju Lekkiej Atletyki na terenie Wielkopolski tworząc między innymi ośrodki POZLA w Gnieźnie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim.
Od pierwszych dni okupacji hitlerowskiej włączył się do ruchu oporu. Został komendantem Obwodu Narodowej Organizacji Bojowej – Łazarz (pseudonim „Świerk”). W grudniu 1940 roku był aresztowany przez Gestapo i więziony w Forcie VII, we Wronkach, Brzegu i Wrocławiu.
Za działalność konspiracyjną został stracony w 1942 roku.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Jakub Skibińskiklasa 1b