W wietrzny, pochmurny dzień 2 października 2018r. na stadionie Olimpii Poznań odbyła się Licealiada Lekkoatletyczna w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 48 szkół miasta Poznania. Reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Iwony Barteckiej i p. Wojciecha Bakulina zdobyła punktowane miejsca.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Maciej Bąk w biegu na dystansie 800m, pokonując 43 zawodników.

Niewiele, tylko 2 metry zabrakły Adrianowi Frąckowiakowi w rzucie oszczepem, by stanąć na podium. Rzutem na odległość 33,17cm zapewnił sobie czwarte miejsce.

Dobrze poradził sobie Juliusz Starosta w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 150cm, uplasował się na ósmym miejscu.

Maciej Bąk w biegu na dystansie 800m wywalczył kwalifikacje na Wielkopolskie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!