W dniu 11 października 2018 r. odbyła się czwarta edycja imprezy mającej na celu promocję kształcenia zawodowego - „Arena Zawodów”.

W hali Arena w Poznaniu zbudowano 13 tematycznych wysp zawodowych, przedstawiających konkretne branże i usługi, a także osobne stoiska Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania – organizatora imprezy, Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej           w Poznaniu, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu oraz pracodawców i doradców zawodowych.

Wydarzenie ma na celu zarówno przedstawienie ogólnej oferty szkół zawodowych, jak i ich promocję, a także poszerzanie wiedzy o zawodach.

Na naszych stoiskach gromadziły się tłumy,  które mogły zapoznać się również praktycznie   z zawodami, w których kształci nasza szkoła: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk, technik energetyk. Zainteresowani mogli sami pod czujnym okiem starszych kolegów i nauczycieli pani Wioletty Pawlak i pana Sebastiana Giedziuna wykonać kilka elementarnych, ale ciekawych zawodowych zadań.

 

Halę Areny odwiedziły tłumy młodzieży pokazując, że są zafascynowane konkretnymi zawodami, na które jest ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy.

Chwilę wytchnienia od zawodowych emocji zapewniła wszystkim na koniec imprezy piosenkarka Magda Bereda, wzbudzając w słuchaczach entuzjazm swoimi sympatycznymi tekstami i rytmicznymi melodiami. „Arenę zawodów” uatrakcyjniały konkursy z nagrodami.

Imprezę poprowadził Jankes z Radia Eska.