W hali widowisko-sportowej „Arena” 24 października 2018r piłkarze ręczni naszej szkoły uczestniczyli w turnieju organizowanym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Od lat zmagania szczypiornistów cieszą się dużą popularnością wśród poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. W sezonie 2018/2019 w rozgrywkach Licealiady wystartowały 23 zespoły, podzielone na 8 grup. Z każdej grupy awansowała do ćwierćfinału jedna zwycięska drużyna.

Szczypiorniści ZSE Nr 2 rozpoczęli pierwsze spotkanie z drużyną XVI LO od mocnego uderzenia. Po kilku minutach podopieczni Iwony Barteckiej prowadzili 4:0. Zawodnicy dość szybko zaczęli triumfować na boisku, byli po prostu lepsi. Nie do zatrzymania w ataku był Michał Grasewicz, który zdobył pięć bramek . Egzekutorem rzutów karnych był kapitan, Adrian Frąckowiak. Na skrzydle punktował Łukasz Chęciński. Na przerwę Elektrycy schodzili z siedmiopunktową przewagą. W drugiej połowie przewaga naszej reprezentacji systematycznie rosła. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Karol Kozubowicz. Na kole zadebiutował Tomasz Fąka zdobywając bramkę. Na lewym skrzydle „mieszał” Filip Młyński. Za rozegranie odpowiedzialny był Juliusz Kaczmarek. Nasza reprezentacja wygrała 12:4.

 

W drugim spotkaniu przeciw Zespołowi Szkół Mechanicznych nasi szczypiorniści od początku grali bardzo uważnie w defensywie. Mecz rozpoczęli: Adrian Frąckowiak, Łukasz Chęciński, Karol Kozubowicz, Juliusz Kaczmarek, Michał Gralewicz, Tomasz Fąka. Dobrym duchem zespołu byli Adrian Frąckowiak i Juliusz Kaczmarek, którzy mobilizował kolegów do twardej gry w obronie. Pierwszą połowę meczu wygraliśmy 5:1, tracąc bramkę w ostatniej sekundzie.

Dzisiejsza piłka ręczna opiera się na dynamicznej grze do przodu. Trzeba grać dobrze w obronie, ale mieć też koncentrację na akcje w ataku, a przede wszystkim grać skutecznie i trafiać.

O losach awansu do ćwierćfinałów zadecydowała druga połowa pojedynku z ZS Mechanicznych. Nasi zawodnicy przez osiem minut nie oddali celnego rzutu na bramkę. Brak skuteczności Elektryków w ataku wykorzystali przeciwnicy, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Straciliśmy sześć bramek, rzucając tylko jedną. Przegraliśmy bardzo ważny mecz wynikiem 6:7. Jedna bramka zadecydowała o odpadnięciu z kolejnego etapu rozgrywek. Niedosyt pozostał, ale taki jest sport!


W obu spotkaniach znakomicie w bramce spisywał się Tobiasz Bukowski.
Kapitanem Z
SE NR 2 był Adrian Frąckowiak.

Bardzo dziękuję zawodnikom za walkę i zaangażowanie.

Skuteczność strzelecka szczypiornistów ZSE Nr 2 w turnieju:

 • Michał Gracewicz 7 bramek
 • Adrian Frąckowiak 5 bramek
 • Juliusz Kaczmarek 2 bramki
 • Tomasz Fąka 1 bramka
 • Łukasz Chęciński 1 bramka
 • Wojciech Berliński 1 bramka
 • Paweł Wójcik 1 bramka

Szkołę reprezentowali:

 1. Gałuszek Kacper1e
 2. Wójcik Paweł             1e
 3. Berliński Wojciech   1e
 4. Chęciński Łukasz2c
 5. Kaczmarek Juliusz2c
 6. Kozubowicz Karol2c
 7. Chwieralski Łukasz2b
 8. Nowak Filip               2a
 9. Fąka Tomasz1a
 10. Frąckowiak Adrian2c
 11. Młyński Filip               1a
 12. Bukowski Tobiasz4c
 13. Adamczyk Bartosz4d
 14. Grasewicz Michał4d

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka