mUczniowie ZSE NR 2 - pasjonaci narciarstwa alpejskiego wraz z trenerami Jackiem Justkowiakiem i Wojciechem Bakulinem w dniach 27.02 - 03.03. 2023r. zamienili ławki szkolne na "Białą Szkołę".
Celem wyjazdu była nauka narciarstwa zjazdowego oraz  zaszczepienie młodzieży potrzeby  aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności jazdy na nartach. Poznali również dekalog narciarski, czyli międzynarodowe zasady zachowania się na stoku, który przestrzegali przez cały wyjazd.

Biała Szkoła była idealną szansą do integracji w środowisku pozaszkolnym. Uczniowie mieli okazję wykazać się samodzielnością i odpowiedzialnością podczas wszystkich dni spędzonych zarówno w podróży, na stoku, jak i w pensjonacie.
Czas spędzony w górach, na nartach zapamiętamy na długo, nie mogąc się doczekać kolejnej Białej Szkoły.