Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Może je otrzymać jeden, najlepszy uczeń w danym typie szkoły, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z  wyróżnieniem albo uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.

W tym roku nagrodą tą wyróżniono Patryka Gawendowicza, ucznia klasy 3a.

Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się we wtorek 18 grudnia 2018r. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Swoją nagrodę odebrał podczas niej Patryk Gawendowicz. Akty przyznania stypendiów oraz gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, wręczyła Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska. Każdy laureat oprócz gratulacji otrzymał też książkę o Powstaniu Wielkopolskim.

Gratuluję Patrykowi i życzę dalszych osiągnięć i realizacji marzeń.

Wychowawca klasy 3a