Co można zrobić z przestarzałych i uszkodzonych podzespołów komputerowych…

Pomysł podrzucił jeden z naszych Gitesowców, a mianowicie Antek Rogoziński. Podejrzany pomysł w necie postanowiliśmy zrealizować na naszych ostatnich sobotnich zajęciach. Oczywiście dzięki temu nasi uczniowie poznali dokładną budowę następujących podzespołów komputerowych:
- Dyski twarde SATA i ATA,
- Napędy CD i DVD,
- Zasilacze komputerowe ATX,
- Myszy optyczne,
- radiator procesora.

Z części tych właśnie komponentów zbudowaliśmy nasz „GITES MOTOCYKL”, oczywiście była przerwa naszej pracy w trakcie której smakowaliśmy wyśmienitą Pizzą.

5.02.2018 Jak, co semestr najlepsi z najlepszych na każdym poziomie otrzymali stypendia Rady Rodziców.To wśród uczniów kl. II A- Patryk jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów a Radek stypendystą Rady Rodziców ze średnią ocen 5.00.

Najwyższą średnią ocen 4,50 w kl. IV osiągnęła Kinga deklasując wszystkich kolegów. Brawo Kinga. W kl. III- Kamil osiągnął najlepszy wynik – 4,53.

Bardzoliczne klasy I reprezentuje Krzysztof z wynikiem 4,67.

„Śniadanie z dyrektorem” z udziałem wyróżnionych stypendiami w obecności przewodniczącego samorządu szkolnego, było okazją do przedstawienia pomysłów oraz poznania możliwości i zamierzeń szkoły.

Uczniowie klasy 1b wykorzystali zdobyte podczas wolontariatu kupony na Jump Arena. Zabawa jest przednia, a nasi Gitesowcy i tu pozostawili po sobie ślad i to jaki zręczny.

Dla klas trzecich biblioteka przygotowała konkurs literacki, tym razem dotyczący „Pana Tadeusza”.

Wyłonieni zawodnicy zmagali się tekstem a potem „komisja” ustanowiła zwycięzców. Na uwagę zasługuje klasa IIId –I miejsce, klasa IIIa – II miejsce i IIIc – trzecie miejsce. Każdy zawodnik otrzymał skromną nagrodę (kajecik do własnych notatek, prób pisarskich );były nawet tzw. nagrody pocieszenia. Wszystkim bardzo dziękujemy i gratulujemy zwycięstwa!

Kolejny raz w naszej szkole mamy akcję „Jabłka”. Tym razem dla uczniów klas pierwszych i drugich a dla uczniów klas trzecich i czwartych po feriach. Uczniowie mogą odebrać owoce w portierni.

 

output 730Oav

 

Quiz, w ramach Turnieju Klas, zorganizowany przez bibliotekę szkolną na temat wiedzy o patronie szkoły, księdzu Piotrze Wawrzyniaku wyłonił aż 7 zwycięzców, którzy zdobyli maksymalną ilość punktów – 10, są to klasy:

 

 

 

klasa I c

klasa I d

klasa II b

klasa II d

klasa III d

klasa IV a

klasa IV b

Drugie miejsce ( 9 punktów ) zajęły klasy:

klasa I b

klasa II c

klasa III a

klasa III b

klasa IV d

Trzecie miejsce – ostatnie, klasa I a - 7 punktów.

0 punktów :

klasa II a

klasa III c

klasa IV c

z uwagi na poddanie się walkowerem

Uczestnicy konkursu otrzymali pięknie wydaną książkę z bibliofilską dedykacją Wielkopolskiego Instytutu im. Ks. Piotra Wawrzyniaka a zwycięzcy skromne nagrody.

Anna Ostałowska

Z pewnością wielu z Was czeka na informacje dotyczące tegorocznego konkursu "Z Elektroniką na Ty". W tym roku będzie to już jedenasta edycja. Oto one:

ADRESACI KONKURSU: uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2

CEL: rozwijanie praktycznych umiejętności technicznych

FORMA: prace praktyczne np. układy, urządzenia, makiety, gabloty, autorskie oprogramowanie, filmy, prezentacje, animacje, pomoce naukowe z dziedziny elektryki, elektroniki, energetyki lub informatyki

TERMIN: do 13 kwietnia 2018 roku

NAGRODY: Sponsorem nagród jest Oddział Poznański Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
Ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi w Dniu Patrona szkoły 27 kwietnia 2018 r.

 

Mottem tegorocznego konkursu niech będą następujące słowa:

Podejmując nowe wyzwania, odkrywamy w sobie umiejętności, których istnienia nigdy nie podejrzewaliśmy.

 

KOORDYNATOR: pani Wioletta Pawlak

tymek1

Zebraliśmy 465 PLN, które zostaną przekazane Tymkowi na konto fundacji siepomaga. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy. Jednocześnie informujemy, że akcja trwa dalej. Puszka wystawiona jest w portierni.

Dnia 18.01.2018 roku Filip Ruta i Kacper Grupiński z 2a oraz Wojciech Grzęda z 1a wraz z opiekunem p. Małgorzatą Czerniejewicz uczestniczyli w Poznańskim Kongresie Samorządów Uczniowskich w Wyższej Szkole Bankowej. Spotkanie zorganizowali i prowadzili przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Poznania.

Kongres rozpoczął się debatą na temat „Czy samorządy uczniowskie są potrzebne? Rola samorządów w kształtowaniu świadomości obywatelskiej.” Na pytania prowadzących odpowiadali zaproszeni goście, m. in. wicekurator, zastępca dyrektora wydziału oświaty, wicedyrektor 8 LO oraz opiekun MRM.

Potrzebna jest krew dla naszego ucznia z kl. III C, który poważnie zachorował i będzie operowany.

Krew mogą oddać wszyscy pełnoletni uczniowie naszej szkoły w Ośrodku Krwiodawstwa na ul. Marcelińskiej.

Wszyscy chętni zgłaszają do prof. Emilii Englert

RCKiK w Poznaniu jest czynne w następujących godzinach:
w pn, wt, pt : 7.00 - 15.00,

w środy i czwartki : 7.00-18.00
w soboty: 7.00 - 13.00

UWAGA! Zbiórka trwa do końca przyszłego tygodnia. Puszka w sekretariacie szkoły.

tymek