W październiku, listopadzie oraz grudniu 2017 roku uczniowie klas: IV B, IV C, IV D oraz III A, III B, III D wraz z opiekunami udali się na wycieczkę zawodoznawczą do fabryki samochodów Volkswagen Poznań Antoninek (zakład nr 1).

Uczniowie zwiedzili Dział Budowy Karoserii oraz Dział Montażu, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat ich funkcjonowania, np. o liczbie zatrudnionych pracowników, o powierzchni zakładu, o ilości aut produkowanych na jednej zmianie. Zwiedzający mogli zobaczyć halę produkcyjną, gdzie produkowane są Caddy i Transporter. Obserwowali proces produkcji - od śrubki po gotowy model. Wycieczka była interesująca.

Piłkarze Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 dnia 18.12.2017r., w rundzie rewanżowej ćwierćfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej przegrali wszystkie mecze. Tym samym nie dali rady awansować do kolejnej rundy rozgrywek. Nasi zawodnicy walczyli z zaangażowaniem, lecz musieli uznać wyższość rywali. Do półfinału awansowały drużyny III LO i PCKZiU.

Wyniki rundy:

ZSE NR 2 – III LO wynik 2: 3

ZSE NR 2 – ZS Ekonomicznych wynik 4 : 5

ZSE NR 2 – PCEUiP wynik 1:8

Reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 w halowej piłce nożnej dnia 13.12.2017r. była gospodarzem ćwierćfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Nasi zawodnicy przegrali dwa pierwsze spotkania. W ostatnim meczu podnieśli się z kolan i w imponującym stylu wygrali z liderem grupy. Zdobyli trzy punkty i dalej liczą się w rozgrywkach. W poniedziałek 18.12.2107r. odbędą się rewanże.

ZSE NR 2 – III LO wynik 0: 1

ZSE NR 2 – ZS Ekonomicznych wynik 2 : 3

ZSE NR 2 – PCEUiP wynik 3 : 2

Dopingujmy naszych piłkarzy i trzymajmy za nich kciuki.

"Uważam, że nie może być tak, że czym więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Nie chcemy biedy. Nie chcemy rekordów. Chcemy prawdziwej miłości wzajemnej. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!"
 
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes, Stowarzyszenie WIOSNA
Pomysłodawca Szlachetnej Paczki
 

Dnia 11.12.2017 roku w szkole odbył się „Dzień Słodkości”.  Uczniowie przynieśli zrobione prze siebie wypieki, które na dużej przerwie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprzedawali. Zebraliśmy łącznie 257 zł. Za otrzymane środki Samorząd zakupi słodkie prezenty świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych ze Szkoły Podstawowej 103 w Poznaniu. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

W Aulii odbył się konkurs mitologiczny.

Chłopacy z klas I A, B, C, D mieli okazję powalczyć grając w popularnego „Chińczyka”. Zawodnicy tworzyli drużyny trzyosobowe i bez problemu pokonywali tory z przeszkodami a były to pola z pytaniami z Mitologii.

Emocje i cała intryga zabawy polegała na zmiennym szczęściu. Grupie z kl. IA dopisywało szczęście, kostka pokazywała najwyższe notowania, najwyższe punkty. Chłopacy śmigali po planszy zbliżając się do mety.

Relacja ze "słodkiej mikołajkowej niespodzianki", która odbyła się dnia 7.12.2017r.

W piątek 1 grudnia br. uczniowie klasy 2D wraz z opiekunem p. prof. Krzysztofem Sobańskim, przypatrywali się rozprawie karnej w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Postępowanie dotyczyło trzech mężczyzn oskarżonych o rozbój. Rozprawa była nie tylko znakomitą lekcją przebiegu postępowania sądowego, ale przede wszystkim przestrogą przed konsekwencjami tak poważnego łamana prawa.