Dnia 15.11.2017 roku elektrycy i energetycy z 2a zwiedzali zakład Power Engineering S.A. w Czerwonaku. Uczniowie zostali zapoznani z produkcją transformatorów mocy. Zobaczyli proces wytwarzania drutu miedzianego o odpowiednich parametrach elektrycznych i mechanicznych oraz jego oplatanie papierem izolacyjnym. Następnie zapoznali się z procesem nawijania drutu uzwojeniowego i procesem montowania cewek na rdzeń. Na koniec uczniowie zobaczyli gotowy transformator mocy z wmontowanymi zabezpieczeniami. Młodzież zwiedziła również stację prób oraz laboratorium, gdzie bada się właściwości oleju transformatorowego. Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca.

Serdecznie zapraszamy do zapisów na szkolne kółko skupiające graczy gier karcianych, planszowych oraz innych gier towarzyskich. Zapisy jak i szczegóły, takie jak dni i godziny oraz lista gier, dostępne są u ucznia klasy 3D Piotra Janowskiego. Gorąco zachęcamy, gdyż kółko bierze udział w turnieju klas.

Ojczyzna i Wolność oraz „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego oddające to, co nas boli od dziesięcioleci i charakter Polaków.

A na zakończenie „Piechota” wykonana na puzonie przez Patryka z II A stały się motywem tegorocznego szkolnego świętowania 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Udziałem we Mszy św. odprawionej w poznańskiej farze oraz w państwowych uroczystościach, które tradycyjnie odbyły się na Placu Wolności reprezentacja szkoły uczciła 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

W składzie pocztu sztandarowego wystąpili: Michał z 2c jako chorąży oraz Kinga i Ola z 4c w charakterze asysty. W państwowej celebrze zostały godnie zastąpione przez Antonia i Miłosza z 2c. Zaszczyt reprezentowania szkoły przypadł też Weronice z 4c oraz nauczycielom historii, czyli p. prof. Irenie Kartawik i p. prof. Krzysztofowi Sobańskiemu.

Uczniowie klasy 1C pod opieką nauczycieli: pani Edyty Jeżyk oraz pani Anny Ostałowskiej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu. Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do odwiedzin w bibliotece i przygotowanie do samodzielnego korzystania z zasobów biblioteki.

Czyli kolejny druk 3D od GITES przy użyciu drukarki Accura Genius3D. Projekt skrzypiec elektrycznych doceniony przez firmę Accura producenta drukarek 3D. Zapraszam na stronę facebook Accury: https://www.facebook.com/accurate.choice/

 

Pytając naszych uczniów co ich pasjonuje dostajemy często odpowiedź: gram w gry. Rzadko spotyka się ucznia, który robi gry. Pragnę wam przedstawić ucznia klasy 1B, a jest nim Miłosz Klim. Miłosz to sympatycznym i skromny młody człowiek, który w tym roku zasilił grono naszych uczniów rozpoczynając naukę w ZSE2. Niedawno podzielił się z nami swoja pasją której efekty zaprezentował na sobotnim spotkaniu. Mowa oczywiście o programowaniu na silniku UNITY. Jak twierdzi pierwszą grę zrobił już w gimnazjum. Jego obecna uwaga skupiona jest na tworzonej grze z gatunku survival. Jak nam wiadomo Miłosz pracuje obecnie nad ciekawym projektem, który ma być oparty o ZSE2.

Relacja z uroczystości przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet społeczności szkolnej, która miała miejsce 3 listopada podczas dużej przerwy w hali sportowej.