Historyczny projekt plenerowy „Ostrów Tumski w jesiennej odsłonie”. 

Projekt realizowany był przez uczniów klasy IIIB i IVA pod kierunkiem prof. Ireny Kartawik

We wtorek 22.10.2019 r. Karol Kozubowicz, Jakub Staniszewski i Marcin Siergiej wraz z nauczycielem wychowania fizycznego panią Iwoną Bartecką reprezentowali Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Stołowego w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym św. Marii Magdaleny.

W fazie grupowej rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”.

Nasi reprezentanci zmierzyli się z zawodnikami z IV LO i gospodarzami turnieju. Dzielnie walczyli o każdy punkt, musieli jednak uznać wyższość rywali.

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka

W hali sportowej „Chwiałka” 21 października 2019r reprezentacja naszej szkoły w unihokeju pod opieką p. Jacka Justkowiaka rozgrywała turniej organizowany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Niestety... tym razem dwie porażki. 2:3 i 03... Pierwszy mecz początek fatalny, od końca drugiej kwarty coś zaczynamy grać, gonimy wynik z 0:2 -> 1:2 -> 1:3 -> 2:3, niestety na ostatnią bramkę doprowadzającą do remisu zabrakło czasu, choć była do tego jeszcze okazja...

W drugim meczu przecieramy oczy ze zdumienia, naprawdę graliśmy bardzo dobrą pierwszą i połowę drugiej tercji, mieliśmy sporo okazji, jednak nic nie chciało wpadać. Niestety tak jak w pierwszym meczu traciliśmy bramki po własnych niewymuszonych błędach i skończyło się 0:3...

Szkołę reprezentowali:

 1. Maciej Witkowski
 2. Sebastian Michalszczak
 3. Kaczmarek Julian
 4. Kozubowicz Karol
 5. Jakub Szymański
 6. Frąckowiak Adrian
 7. Jakub Guziński
 8. Wiktor Kilian

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka

Uczniowie odbywają praktyki w Hiszpani. Przedstawiamy kilka zdjęć z ich pobytu.

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 serdecznie zaprasza chętnych uczniów do udziału w konkursie na projekt graficzny strony tytułowej do kroniki szkolnej. Uczestnicy – uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2.    Wymagania:

 

 1. Projekt wykonany w dowolnym programie graficznym;
 2. Praca indywidualna;
 3. Format projektu A-4;
 4. Margines z lewej strony 3,5 cm, pozostałe wg uznania;
 5. Elementy graficzne nawiązujące do specjalności szkoły, np. zdjęcie, napis o charakterze technicznym;
 6. Projekt w formatach: źródłowym (możliwość edytowania) i jpg;
 7. Treści obowiązkowe:
 • tytuł: KRONIKA,
 • pełna nazwa szkoły: Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 im ks. Piotra Wawrzyniaka,
 • miejscowość: Poznań,
 • rok szkolny: 2019/2020;

8. Projekty należy przekazać do biblioteki szkolnej do dnia 29 listopada br.;

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Organizatorzy:
Edyta Jeżyk
Barbara Krupińska

W hali sportowej „Chwiałka” 11 października 2019r. piłkarze ręczni naszej szkoły uczestniczyli w turnieju organizowanym w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Od lat zmagania szczypiornistów cieszą się dużą popularnością wśród poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. W sezonie 2019/2020 w rozgrywkach Licealiady wystartowały 27 zespoły, podzielone na 9 grup. Z każdej grupy awansowała do ćwierćfinału jedna zwycięska drużyna.

Nasi zawodnicy pod opieką p. Jacka Justkowiaka osiągnęli historyczny sukces. Wygrali mecz z IVLO 18:15 oraz mecz z Zespołem Szkół Przyrodniczych 18:10 i awansowali do ćwierćfinału.

Kolejnymi rywalami naszych szczypiornistów będą drużyny Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 oraz Zespołu Szkół Samochodowych. Mecze rozegrane zostaną dnia 4 listopada 2019r.

 Uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą, panią Iwoną Bartecką dnia 15.10.2019 r. cieszyli się nagrodą za I miejsce wywalczoną w Rajdzie Szkolnym organizowanym pod patronatem SEP.

Zgodnie z mottem widniejącym na statuetce "Życie to sztuka wyboru", tego dnia zamiast lekcji wybraliśmy seans filmowy w kinie Helios w CH Posnania i zabawę na kręgielni Gravitacja.

Sukces „dobrze smakuje”, dlatego zachęcamy wszystkie klasy do dobrej zabawy i 100% obecności w przyszłorocznym rajdzie. Puchar i bilety sponsorowane przez szkołę czekają na Was!

Nas już niestety nie będzie!

Uczniowie klasy 4a

4 października uczniowie pod opieką wychowawców uczestniczyli w rajdzie szkolnym, któremu patronowało (SEP) Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział w Poznaniu oraz firma VEOLIA. Spotkanie uczestników nastąpiło przed budynkiem szkolnym. Organizatorzy przedstawili regulamin oraz przekazali klasom zadania do wykonania na trasie. Zwycięska klasa IVA została uhonorowana dyplomem oraz nagrodą w postaci biletu do kina.

We wtorek 1 października 2019 r. na Polanie Harcerza nad Maltą wystartowała tegoroczna edycja Sztafetowych Biegów Przełajowych poznańskich szkół. Biegi były rozgrywane w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów zgłosiło się 119 szkół od podstawówek aż po szkoły ponadgimnazjalne, w tym reprezentacja ZSE Nr 2 pod opieką p. Dariusza Posiadały.

Pogoda nie sprzyjała zawodnikom, którzy rywalizowali w strugach deszczu.

Naszą szkołę reprezentowali w kolejnych zmianach:

 1. Dawid Głowacki klasa 1GF
 2. Jakub Ceyza klasa 1PD
 3. Jakub Jerzyński klasa 2B
 4. Filip Antos klasa 1PD
 5. Aleksander Dzieńdziura klasa 1PD
 6. Mateusz Sieradzon klasa 1PD
 7. Dawid Kalin klasa 2C
 8. Marcin Gałązka klasa 4C
 9. Kamil Michalak 1 PE
 10. Dawid Marcinkowski klasa 2B


Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka

W 2001 roku Rada Europy ustanowiła 26 września Europejskim Dniem Języków (EDJ). Z tej okazji organizowane są różnorodne wydarzenia, mające na celu z jednej strony podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, ale z drugiej – zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole klasy pierwsze wzięły udział w dwóch lekcjach języka angielskiego przybliżających tematykę Europejskiego Dnia Języków, a efekty ich pracy na tych zajęciach można było podziwiać w formie plakatów, które ozdobiły gazetki ścienne w wielu miejscach w szkole.

Ponadto na dużej przerwie odbyła się sonda korytarzowa, w której uczniowie i nauczyciele odpowiadali na dwa następujące pytania:

W ilu i jakich językach obcych potrafisz powiedzieć „dzień dobry” ?

W ilu i jakich językach obcych potrafisz policzyć do trzech?

 • 8:20 sprawdzenie obecności przez nauczycieli na boisku szkolnym
 • 8:30 rozpoczęcie rajdu na boisku szkolnym
 • 8:35 przedstawienie regulaminu rajdu oraz przekazanie instrukcji i wytycznych dotyczących przebiegu dnia
 • 8:45 start poszczególnych klas z I punktu kontrolnego na boisku szkolnym
 • ok. godz. 12:30 posiłek na boisku szkolnym
 • ok. godz. 13:00 podsumowanie wyników i zakończenie rajdu na boisku szkolnym

Życzymy wszystkim udanej zabawy

Daria Pawlaczyk
Paweł Untermann