Dnia 26 października 2018r klasa 1D wzięła udział w półtoragodzinnym szkoleniu z marketingu internetowego, przygotowanym i przeprowadzonym przez panią Annę Zalewską , menadżera ds. marketingu internetowego, pracującą dla agencji Widoczni. Szkolenie nosiło tytuł „ Google skąd ty to wszystko wiesz?” i wprowadziło nas w tajniki pozycjonowania, wyjaśniło kto może być influencerem oraz co zrobić by dostać się do top ten. Pani Anna Zalewska poprzez pracę w grupach zmotywowała nas również by spojrzeć na marketing internetowy nie tylko od strony klienta, ale również reklamodawcy co okazało się dla niektórych z nas nie lada wyzwaniem. Spotkanie z panią Anną Zalewską miało charakter zarówno prezentacji jak i warsztatów dzięki czemu mogliśmy się czegoś dowiedzieć jak i podyskutować o swoich doświadczeniach w temacie marketingu internetowego z innymi uczniami, a także z prowadzącą. Szkolenie zakończyło się anonimową ankietą badającą aktywność młodych osób w sieci.

Kamila Hejdysz

30.10.2018 w sali Sportowego Liceum Ogólnokształcącego na os Tysiąclecia siatkarze ZSE NR 2 rozegrali turniej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Popularność siatkówki w Polsce jest tak wielka, że kraj nazywany jest za granicą „volleylandem”. W sezonie 2018/2019 w rozgrywkach Licealiady wystarowały 29 zespoły, podzielone na 11 grup. Z każdej grupy awansowała do ćwierćfinału jedna zwycięska drużyna.

W pierwszym meczu reprezentacja ZSE NR 2 zmierzyła się z reprezentacją XV LO. Widać było u „Elektryków” ogromną tremę. Pojedynek w prawie pełnej hali znakomicie rozpoczęli rywale. Szybko uciekli naszym zawodnikom prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 3:8. Nasi zawodnicy z akcji na akcję łapali pewność siebie, systematycznie odrabiając stratę. W końcówce pierwszej partii „Elektrycy” prowadzili 21:18. Jednak moment przestoju spowodował, że ostatnie słowo należało do przeciwników. Przy stanie 22:21, nie potrafiliśmy skończyć seta. Przegraliśmy 23:25.

Druga odsłona początkowo była dużo bardziej wyrównana. Prowadziliśmy nawet 12:11. Sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie gdy straciliśmy trzy punkty z rzędu. Niezrozumiałe błędy naszych zawodników w zestawieniu z konsekwentną grą zawodników XV LO spowodowały, że rywale pewnie zmierzali po triumf także w drugim secie. Przegraliśmy do 17.

„ Kraj, któryby się technicznie zaniedbał

lub co gorsza programowo od techniki

odwrócił, dobrowolnie skaże się na

rolę służebną wobec innych narodów ..."

                                             T. Kotarbiński

W dniu 19 października 2018 roku dziewiętnastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w pierwszym etapie ogólnopolskiej XLV Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Olimpiada organizowana jest przez Federację Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT, a finansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronem medialnym OWT jest redakcja ukazującego się od 1866 roku „Przeglądu Technicznego”.

W ciągu 90 minut należało udzielić odpowiedzi na 15 pytań testowych i rozwiązać 3 zadania z treścią. W listopadzie dowiemy się, kto zakwalifikował się do eliminacji okręgowych.

Z poprawnymi rozwiązaniami zadań można zapoznać się na stronie www.owt.edu.pl.

Szkolny koordynator OWT

Wioletta Pawlak

Dnia 23.10.2018 na murawie hali sportowej Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 rozegrany został turniej piłki nożnej, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Spotkały się drużyny reprezentujące internaty z ul. Młyńskiej, Czeremchowej, Szamotulskiej i Golęcina.

Podopieczni p. Wojciech Bakulina zwyciężyli trzy mecze i zremisowali jeden zapewniając sobie pierwsze miejsca, złote medale i puchar.

Skład drużyny:

Od niedawna w naszej szkole mamy kolejny technologiczny rarytas Oculus RIFT.
Na załączonym filmie możecie zobaczyć nasze pierwsze kroki w wirtualnym świecie jednak nie do grania głównie będzie nam ta zabawka służyć ale w takich właśnie relacjach najłatwiej się z nią zapoznać. Naszym głównym celem będzie wykorzystanie jej do tworzenia aplikacji VR, a może nawet kilku własnych gier.

Oculusa w akcji można zobaczyć na profilu facebook: https://www.facebook.com/zse2gites/videos/1851001095017996/

Dzisiaj emisja materiału o uczniu klasy 3A Adrianie. Oglądajcie na TVP3, Telekurier o godzinie 1600 oraz powtórka 2320. Nie przegap!

W hali widowisko-sportowej „Arena” 24 października 2018r piłkarze ręczni naszej szkoły uczestniczyli w turnieju organizowanym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Od lat zmagania szczypiornistów cieszą się dużą popularnością wśród poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. W sezonie 2018/2019 w rozgrywkach Licealiady wystartowały 23 zespoły, podzielone na 8 grup. Z każdej grupy awansowała do ćwierćfinału jedna zwycięska drużyna.

Szczypiorniści ZSE Nr 2 rozpoczęli pierwsze spotkanie z drużyną XVI LO od mocnego uderzenia. Po kilku minutach podopieczni Iwony Barteckiej prowadzili 4:0. Zawodnicy dość szybko zaczęli triumfować na boisku, byli po prostu lepsi. Nie do zatrzymania w ataku był Michał Grasewicz, który zdobył pięć bramek . Egzekutorem rzutów karnych był kapitan, Adrian Frąckowiak. Na skrzydle punktował Łukasz Chęciński. Na przerwę Elektrycy schodzili z siedmiopunktową przewagą. W drugiej połowie przewaga naszej reprezentacji systematycznie rosła. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Karol Kozubowicz. Na kole zadebiutował Tomasz Fąka zdobywając bramkę. Na lewym skrzydle „mieszał” Filip Młyński. Za rozegranie odpowiedzialny był Juliusz Kaczmarek. Nasza reprezentacja wygrała 12:4.

5 października uczestniczyliśmy w Rajdzie Niepodległościowym na terenie Lasku Marcelińskiego pod patronatem Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Zanim jednak klasy wyruszyły w podróż, przed szkołą tworzyliśmy performance w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość została zainicjowana przez dyrekcję szkoły oraz przedstawicieli SEP’u. W trakcie rajdu pogoda była pochmurna i bezdeszczowa, jednym słowem sprzyjająca wykonywaniu zadań na poszczególnych stacjach, takich jak zbadanie czystości wody czy wyznaczenie azymutu.

Powrót do szkoły zakończono ciepłą strawą oraz uhonorowaniem zwycięzców.