6 czerwca 2017 na orliku przy ulicy Grunwaldzkiej odbył się Turniej o Puchar Dyrektora CKZiU Szkół Ponadgimnazjalnych.
W zmaganiach piłkarskich udział wzięło 5 zespołów. Reprezentacja ZSE Nr 2 spotkała się z gospodarzami turnieju, drużyną XILO, Zespołem Szkół Budowlanych i Zespołem Szkół Ekonomicznych.
Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”.

10 grudnia nasi koszykarze reprezentowali szkołę w ramach tegorocznej edycji Licealiady. Zawodnicy z wielkim poświęceniem, determinacją i wolą walki konkurowali z zespołami z III i II LO, jednakże tego dnia fortuna nie była nam przyjazna i nie było nam pisane zwycięstwo.

Pomimo tego cieszymy się, że mogliśmy skonfrontować nasze umiejętności z uczniami innych szkół, spędzić czas w aktywny sposób i zdobyć nowe doświadczenia.