m1
    We wtorek, dnia 28.11.2023r. uczniowie klasy 3C wraz z wychowawcą p. Iwoną Bartecką mieli przyjemność spędzić lekcje inaczej niż zwykle.

Maszerowaliśmy ulicami Poznania, poznając najbardziej charakterystyczne historycznie i kulturowo miejsca w rodzinnej miejscowości. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Placu Wolności pośród pachnących lasem choinek, czekoladowych pierniczków i aromatu przypraw korzennych spędziliśmy magiczny czas. Poczuliśmy tu cudowny przedświąteczny klimat, nawet z lekkim mrozem i odrobiną śniegu.

Ostatnią lekcją zgodnie z wtorkowym planem, była historia. Zamieniliśmy jednak ławkę szkolną na wygodny, rozkładany fotel w Multikinie w Starym Browarze. Uczestniczyliśmy w monumentalnym widowisku, zrealizowanym przez legendarnego reżysera Ridleya Scotta przedstawiającym drogę do władzy jednej z najbardziej znaczących postaci światowej historii - Napoleona Bonaparte. Byliśmy świadkami nieustępliwej podróży Bonapartego do władzy przez pryzmat jego uzależniającego, niestabilnego związku z jego jedyną prawdziwą miłością, Józefiną.

Liczymy na więcej takich zmian w planie, wszakże „cudze chwalicie, swego nie znacie…”.