Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2: Karol Kozubowicz i Adrian Kaczor reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Stołowego w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się dnia 16.10.2018 w Liceum Marii Magdaleny.

Kolejne zmagania sportowe już za tydzień. Tym razem zmierzą się „szczypiorniści” w hali widowiskowo-sportowej Arena.

Ze sportowym pozdrowieniem

W dniu 11 października 2018 r. odbyła się czwarta edycja imprezy mającej na celu promocję kształcenia zawodowego - „Arena Zawodów”.

W hali Arena w Poznaniu zbudowano 13 tematycznych wysp zawodowych, przedstawiających konkretne branże i usługi, a także osobne stoiska Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania – organizatora imprezy, Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej           w Poznaniu, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu oraz pracodawców i doradców zawodowych.

Wydarzenie ma na celu zarówno przedstawienie ogólnej oferty szkół zawodowych, jak i ich promocję, a także poszerzanie wiedzy o zawodach.

Na naszych stoiskach gromadziły się tłumy,  które mogły zapoznać się również praktycznie   z zawodami, w których kształci nasza szkoła: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk, technik energetyk. Zainteresowani mogli sami pod czujnym okiem starszych kolegów i nauczycieli pani Wioletty Pawlak i pana Sebastiana Giedziuna wykonać kilka elementarnych, ale ciekawych zawodowych zadań.

Nasi dzielni Gitesowcy godnie reprezentowali swoją szkołę na odbywającym się niedawno spotkaniu II edycji Młodzieżowego Forum "Dobre praktyki kluczem do twojego sukcesu".
Moim skromnym zdaniem zaprezentowali się naprawdę godnie, a ich udział i praca został dostrzeżony i nagrodzony.

Gratuluję Panowie!!!

W komentarzu pod postem nasza prezentacja, która była tłem ich wystąpienia.

W wietrzny, pochmurny dzień 2 października 2018r. na stadionie Olimpii Poznań odbyła się Licealiada Lekkoatletyczna w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 48 szkół miasta Poznania. Reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Iwony Barteckiej i p. Wojciecha Bakulina zdobyła punktowane miejsca.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Maciej Bąk w biegu na dystansie 800m, pokonując 43 zawodników.

Niewiele, tylko 2 metry zabrakły Adrianowi Frąckowiakowi w rzucie oszczepem, by stanąć na podium. Rzutem na odległość 33,17cm zapewnił sobie czwarte miejsce.

Dobrze poradził sobie Juliusz Starosta w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 150cm, uplasował się na ósmym miejscu.

Maciej Bąk w biegu na dystansie 800m wywalczył kwalifikacje na Wielkopolskie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

5.10.2018 ODBĘDZIE SIĘ

Rajd ZSE2

dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli.

Wszystkie klasy prosimy o wcześniejsze przygotowanie odpowiednich materiałów niezbędnych do wykonania zadań na trasie:

• miara krawiecka
  • pusty słoik z zakrętką
  • ołówek
  • kredki
  • długopis
  • ekierka

Rajd ZSE2 pod patronatem SEP start 5.10.2018r. godz. 8:30

- 8:30 spotkanie na boisku szkolnym (nauczyciele wychowawcy sprawdzają obecność)

- 8:35 przedstawienie regulaminu rajdu oraz przekazanie instrukcji i wytycznych dotyczących przebiegu dnia

- 8:45 start poszczególnych klas z I punktu kontrolnego na boisku szkolnym

- ok. godz. 12:30tej posiłek na boisku szkolnym

- ok. godz. 13:00 podsumowanie wyników i zakończenie rajdu na boisku szkolnym

Życzymy wszystkim udanej zabawy :)

Daria Pawlaczyk

Paweł Untermann

W Zespole Szkół Elektrycznych nr 2, dnia 28 września odbyła się szkolna "Żakinada". Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystej przysiędze pasowania na ucznia naszej społeczności. Ideą przewodnią było godne reprezentowanie szkoły poprzez pracowitość, rzetelność oraz dbałość o dobre imię.

26.09.2018r uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 rozpoczęli zmagania w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej sztafetowym biegiem przełajowym. Zawody odbyły się na Polanie Harcerza, na terenie poznańskiej Malty. Wystartowało 190 zawodników z dziewiętnastu szkół.

Była to siedemnasta edycja biegów przełajowych imienia Bronisława Szwarca.

Bronisław Szwarc urodził się 24 sierpnia 1905 roku w Poznaniu. Karierę sportową rozpoczął w 1922 r w Klubie Sportowym „Warta” jako piłkarz, a później swoje zainteresowania sportowe skoncentrował na biegach średnich i długodystansowych. Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako Prezes w Poznańskim Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki. Przyczynił się do rozwoju Lekkiej Atletyki na terenie Wielkopolski tworząc między innymi ośrodki POZLA w Gnieźnie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim.
Od pierwszych dni okupacji hitlerowskiej włączył się do ruchu oporu. Został komendantem Obwodu Narodowej Organizacji Bojowej – Łazarz (pseudonim „Świerk”). W grudniu 1940 roku był aresztowany przez Gestapo i więziony w Forcie VII, we Wronkach, Brzegu i Wrocławiu.
Za działalność konspiracyjną został stracony w 1942 roku.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Jakub Skibińskiklasa 1b