Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Akcja polega na zakupie kartki świątecznej, którą można wysłać do kogoś bliskiego. Dzięki życzeniom na tych wyjątkowych kartkach ciepło pozostanie na dłużej. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany chorym i niepełnosprawnym podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Cord.

Nie ma na świecie piękniejszego uczucia niż to, które występuje chwilę po tym, jak zrobimy bezinteresownie coś dobrego. Poczujcie to!

Kartki można zakupić za dobrowolną opłatą u p. prof. Małgorzaty Czerniejewicz.

W niedzielę, 11 listopada br., czyli w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, poczet sztandarowy szkoły brał udział w miejskich obchodach tego szczególnego jubileuszu. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. odprawioną w poznańskiej farze, następnie przeniosły się na Plac Wolności, gdzie  odbyła się państwowa część celebry.

W składzie pocztu, podczas Mszy św., wystąpił nowo zaprzysiężony skład, czyli Michał (2B) – jako chorąży, oraz asysta w osobie Magdaleny (2C) i Grzegorza (2C). W części państwowej ich obowiązki godnie przejęli: Michał (3B) oraz Antonio (2D).

W poniedziałek 19.11.2018 r., na dużej przerwie, w holu przy wejściu do szkoły odbędzie się kiermasz ciast, ciasteczek i innych słodkości.

Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na leczenie i rehabilitację ucznia naszej szkoły – Adriana Cebulskiego.

Zachęcamy wszystkich do zakupu słodyczy i tym samym wsparcia naszego kolegi.

Jeżeli chcecie zobaczyć jak Adrian walczy z chorobą i w jakiej się znalazł trudnej sytuacji zajrzyjcie na (od 13 min.):

Nie da się lepiej uczcić wysiłku osób walczących o niepodległość niż wysiłkiem spotowym.

13.11.2018. w ZSE2 odbył się Bieg Niepodległości, który zadedykowaliśmy setnej rocznicy odrodzenia polskiej państwowości.

Otwarcia uroczystości dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 Pan Paweł Untermann. Wszystkie klasy wraz z nauczycielami udały się na wyznaczone sektory trasy biegu. W tym czasie wspólną rozgrzewkę zawodników startujących w biegu przeprowadziła Pani Iwona Bartecka.

Na starcie stanęło stu zawodników. Biegacze pobiegli ul. Szronową, dalej wzdłuż ogrodzenia dookoła szkoły, a następnie ul. Świt, by powrócić na metę przy szlabanie.

Pierwszy na lini mety taśmę przeciął Maciej Bąk uczeń klasy 3a, drugie miejsce zajął Piotr Banaszak z klasy 1b, a trzecie Jakub Rodak z klasy 3b.

Nagrody wręczył najlepszej trójce Dyrektor ZSE Nr2 Pan Paweł Untermann. Na zakończenie uroczystości został odśpiewany hymn państwowy.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a zawodnikom ukończenia biegu.

Ze sportowym pozdrowieniem

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbyły się zawody pierwszego stopnia XXI edycji Olimpiady Wiedzy Elektryczne i Elektronicznej EUROELEKTRA.

Olimpiadę otworzył pan dyrektor Paweł Untermann.

Do zawodów szkolnych przystąpiło osiemnastu uczniów w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej, którzy udzielali odpowiedzi na 16 zadań testowych.

Wyniki pierwszego stopnia Olimpiady zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.euroelektra.edu.pl do dnia 18 grudnia 2018 roku.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

Szkolny koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak

9 listopada 2018 szkoła świętowała 100-Lecie Niepodległości.

W hołdzie biało-czerwonej Mazurka Dąbrowskiego śpiewała cała szkoła w towarzystwie gości reprezentujących Zarząd Wojewódzki i koło im. Jana Kilińskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Sztandar Szkoły został uhonorowany Krzyżem z Wstęgą za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Uroczyste świętowanie 100-Lecia Niepodległości było okazją do przekazania przez starszych młodszym kolegom honorów chorążego i asysty pocztu sztandarowego.

Uczniowie zostali wyróżnieni za dociekliwość twórczą w realizacji projektu Bohater 100-lecia Niepodległości.

Uroczystość odbywała się w klimatach żywej Flagi Biało-Czerwonej, Roty w wersji na puzon, znanych pytań i odpowiedzi: Kto Ty jesteś? Jaki znak Twój? A także odpowiedzi dotyczących polskości, ojczyzny i wolności formułowanych na nowo przez młodych.

Bieg Niepodległości w setną rocznicę jej odzyskania

start 13.11.2018r.

godznia 10.00.

• 10.00 zbiórka przed wejściem do szkoły
  • 10.05 uroczyste otwarcie uroczystości
  • 10.15 przejście klas na trasę biegu
  • 10.15 wspólna rozgrzewka zawodników startujących w biegu, z każdej klasy 5 uczniów
  • 10.40 podsumowanie wyników i wręczenie nagród w hali sportowej (balonie).

We wtorek 13.11.2018 wszyscy proszeni są o założenie białych lub czerwonych koszulek (bluz). W ten sposób stworzymy „żywą” flagę.

Trasa biegu:

Start odbędzie się przy bramie szkolnej. Biegacze pobiegną ul. Szronową, dalej na tyłach balonu, uliczką wzdłuż płotu szkoły, ul. Świt, by powrócić na metę przy szlabanie.

Życzymy wszystkim sukcesu sportowego.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

Dnia 26 października 2018r klasa 1D wzięła udział w półtoragodzinnym szkoleniu z marketingu internetowego, przygotowanym i przeprowadzonym przez panią Annę Zalewską , menadżera ds. marketingu internetowego, pracującą dla agencji Widoczni. Szkolenie nosiło tytuł „ Google skąd ty to wszystko wiesz?” i wprowadziło nas w tajniki pozycjonowania, wyjaśniło kto może być influencerem oraz co zrobić by dostać się do top ten. Pani Anna Zalewska poprzez pracę w grupach zmotywowała nas również by spojrzeć na marketing internetowy nie tylko od strony klienta, ale również reklamodawcy co okazało się dla niektórych z nas nie lada wyzwaniem. Spotkanie z panią Anną Zalewską miało charakter zarówno prezentacji jak i warsztatów dzięki czemu mogliśmy się czegoś dowiedzieć jak i podyskutować o swoich doświadczeniach w temacie marketingu internetowego z innymi uczniami, a także z prowadzącą. Szkolenie zakończyło się anonimową ankietą badającą aktywność młodych osób w sieci.

Kamila Hejdysz